Sobota
  22.10.2016

  Dzisiaj w serwisie plus.dziennikbaltycki.pl

  Rozwiń

  Wybierz kolor dla Sopotu

  Wybierz kolor dla Sopotu

  Agata Cymanowska

  Dziennik Bałtycki

  Dziennik Bałtycki

  Do 15 marca pasażerowie mogą decydować, jakiego koloru powinny być kolumny przystanku SKM w Sopocie. Na internetowej stronie www.skm.pkp.pl umieszczono ankietę, w której podróżni mogą wybrać najodpowiedniejsze barwy. Do wyboru są trzy zbliżone odcienie - bursztynowy (dotąd wybierany najczęściej), jasny brąz i stare złoto.
  Kolory,podobnie jak inne elementy, nawiązują do XIX-wiecznego charakteru dworca.

  - Będzie kamienna kostka brukowa, odtworzone zostaną kolumny i więźba dachowa zgodnie z rysem historycznym, wiata zostanie ustawiona w symetrii peronu, a wszystko utrzymane w ciepłej kolorystyce - zapowiada Leopold Naskręt, szef marketingu SKM.

  Do tego - stylowe ławki i kosze na śmieci oraz nowe informacyjne tablice i gabloty. Kasowniki i automaty biletowe staną w tunelu. Ściany przejść podziemnych zostaną wyłożone płytkami ceramicznymi o geometrycznych wzorach.

  W sprawie remontu SKM podpisała list intencyjny z sopockim magistratem.
  - Zależy nam, by remont wykonano z pieczołowitością i dbałością o detal - mówi Danuta Zasławska, sopocki konserwator zabytków. - Poszukujemy osób, które mają kolejowy zegar wiszący na peronie przed laty.

  Więcej ankiet


  Leopold Naskręt, szef marketingu SKM:
  To pierwsza ankieta dla internautów, w której mogą zdecydować, jak będzie wyglądał wybrany szczegół remontowanego przystanku, ale na pewno nie ostatnia. W tym roku rozpoczną się remonty kolejnych przystanków. 1 kwietnia - prace na przystanku Sopot Wyścigi, a 2 listopada - Gdańsk Politechnika. Powstanie to, czego nie zrobiono rok temu, a więc audiowizualne odprawy podróżnych i remont tunelu. W grudniu ma też rozpocząć się budowa przystanku Gdańsk Śródmieście, która zakończy się w czerwcu 2012 r.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  NASZE AKCJE

  Wideo