Sąd: Kadencja szefowej przedszkola będzie trwać 5 lat

  Sąd: Kadencja szefowej przedszkola będzie trwać 5 lat

  Piotr Furtak

  Dziennik Bałtycki

  Dziennik Bałtycki

  Nie rok, a pięć lat będzie trwała kadencja Janiny Świtki, dyrektor Przedszkola nr 1 w Lęborku - tak orzekł miejscowy sąd.
  Włodzimierz Klata, burmistrz miasta, który po skardze rodziców jednego z przedszkolaków na szefową placówki skrócił jej kadencję, nie wyklucza, że będzie się odwoływał. Według dyrektorki skrócenie kadencji to kara za to, że skreśliła nadpobudliwe dziecko z listy przedszkolaków. Na zachowanie chłopca skarżyli się rodzice innych dzieci oraz wychowawcy.

  Według dyrektorki sześciolatek miał bić swoich kolegów, rzucać krzesłami... Wprawdzie ostatecznie Janina Świtka wycofała swoją decyzję o skreśleniu chłopca z listy przedszkolaków, ale rodzice poszli na skargę do burmistrza. Ten postanowił skrócić pięcioletnią kadencję dyrektorce. Kurator oświaty uznał, że dyrektorka popełniła drobne uchybienie. - Skrócenie kadencji to nie kara - tłumaczył Włodzimierz Klata. - Przez rok chcemy dokładnie wyjaśnić sprawę.

  Janina Świtka wystąpiła jednak na drogę sądową. Teraz, po trwającym kilka tygodni procesie nie ukrywa zadowolenia. - To dowód na to, że mamy sprawiedliwy sąd - mówiła dyrektorka jedynki bezpośrednio po ogłoszeniu wyroku. Możliwe, że sprawą zajmie się sąd wyższej instancji, jeśli burmistrz Lęborka zaskarży obecny wyrok. O komentarz poprosiliśmy włodarza miasta w środę po południu. Do wczoraj nie mieliśmy od niego odpowiedzi.

  Trudno wyobrazić sobie jednak dalszą współpracę burmistrza z dyrektorką. Gdyby nie decyzja sądu, Janina Świtka najprawdopodobniej nie miałaby szans na przedłużenie rocznej kadencji. Tym bardziej, że pojawiły się również inne spięcia na linii urząd - przedszkole. Dość głośno było w ostatnim czasie na temat niezaproszenia przedstawicieli tej placówki na spotkanie opłatkowe z biskupem.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  NASZE AKCJE

  Wideo