Zwycięstwa AZS AWFiS i MMTS

Paweł Stankiewicz, Rafał Cybulski
Na bramkę gorzowian rzuca Kamil Ringwelski
Na bramkę gorzowian rzuca Kamil Ringwelski Tomasz Bołt
Pięć punktów w ostatnich trzech meczach ekstraklasy wywalczyli piłkarze ręczni AZS AWFiS. Gdańszczanie po remisie z Focusem Park Kiper Piotrków później wygrali w Płocku z Wisłą, a teraz u siebie z AZS AWF Gorzów.

Przez długie fragmenty pierwszej połowy niedzielny mecz nie był wcale łatwy dla akademików z Gdańska. To gorzowianie częściej wygrywali, a nawet mieli trzy bramki przewagi. Gospodarze poza prowadzniem 1:0 to później inicjatywę odzyskali w 24. minucie (11:10). Podopieczni trenerów Daniela Waszkiewicza i Leszka Biernackiego świetnie rozegrali końcowe fragmenty pierwszej częśći i na przerwę zeszli przy stanie 15:11.

W drugiej połowie gdańszczanie konsekwentnie powiększali przewagę. Znakomicie wykorzystywali błędy rywali i z kontr zdobywali kolejne bramki. Pomogał w tym też bardzo dobrze broniący Sebastian Sokołowski. Bohaterem gospodarzy był Damian Kostrzewa, który zdobył dwanaście bramek.

- Jestem zadowolony ze swojego występu. Mogłem rzucić kilka bramek więcej, ale zdarzyły mi się też nie wykorzystane okazje. Ważne, że wygraliśmy i to dosyć pewnie - przyznał Kostrzewa.
W drugiej połowie gdańszczanie mieli już dziesięć bramek przewagi kiedy to prowadzili 27:17 i 28:18. Ostatecznie skończyło się na 30:22.

- Na początku graliśmy nieskutecznie i stąd nasze problemy. Później gra się układała jak powinna i odnieśliśmy pewne zwycięstwo - powiedział Waszkiewicz.
Do końca zasadniczej części sezonu zostały cztery kolejki. Gdańszczanie zajmują szóste miejsce w tabeli, a mogą jeszcze powalczyć o czwarte.
- Naszym celem jest awans do play off. A rywal w tej fazie nie ma znaczenia - uważa trener Waszkiewicz.

Piłkarze ręczni MMTS-u po dramatycznej końcówce meczu pokonali w Lubinie Zagłębie 31:30. Cel, jakim jest czwarte miejsce przed rundą play off, bardzo się do kwidzynian przybliżył.
W 45 minucie MMTS prowadził już 24:20. W pięć minut później już był remis. W dodatku w 59 minucie gospodarze wyszli nawet na jednobramkowe prowadzenie. Ostatnia minuta należała jednak do MMTS-u. Gole Łukasz Czertowicza i Jacka Wardzińskiego dały kwidzynianom zwycięstwo.

AZS AWFiS Gdańsk - AZS AWF Gorzów 30:22 (15:11), Focus Park-Kiper Piotrków - Vive Kielce 25:28 (14:13), Chrobry Głogów - Wisła Płock 23:37 (11:18), Miedź Legnica - Traveland Olsztyn 34:28 (17:17), Azoty Puławy - Stal Mielec 32:25 (16:11), Zagłębie Lubin - MMTS Kwidzyn 30:31 (14:15).

AZS AWFiS Gdańsk: Sokołowski, Zimakowski - Bednarek 1, Chrapkowski 2, Ćwikliński 3, Fogler 3, Olęcki, Woynowski, Pilch 3, Wysokiński, Masiak 3, Sulej, Kostrzewa 12, Ringwelski 3.
AZS AWF Gorzów: Szczęsny - Rafalski, Bosy 1, Jankowski 4, Jagła 2, Kaniowski, Krzyżanowski, Tomiak, Galus 6, Klimczak, Kmuzejew 2, Kliszczyk 4, A. Wasilek 3.