27.10.2016
  Czwartek

  O czym piszemy na plus.dziennikbaltycki.pl

  Rozwiń
  27.10.2016
  Zwiń

  Platforma bije w Karnowskiego

  Platforma bije w Karnowskiego

  Piotr Weltrowski

  Dziennik Bałtycki

  Aktualizacja:

  Dziennik Bałtycki

  Zgodnie z wolą pomorskich władz Platformy, sopoccy radni tej partii złożą wniosek o zwołanie referendum w sprawie odwołania Jacka Karnowskiego z funkcji prezydenta Sopotu. Problem w tym, iż nie zaprzestaną też prób zwołania referendum w znacznie korzystniejszym dla nich i dla ich prezydenta trybie obywatelskim.
  O tym, iż władze PO będą chciały pomóc członkom sopockiego koła tej partii w "dookreśleniu się", pisaliśmy w piątkowym wydaniu "Polski Dziennika Bałtyckiego". Tego samego dnia zapowiedzi te stały się faktem. Pierwszy wypowiedział się premier Donald Tusk, który po raz kolejny wezwał Karnowskiego do dymisji, a sopockich radnych PO do niezwłocznego złożenia i przegłosowania wniosku dotyczącego referendum. W sobotę zarząd pomorskiej Platformy formalnie zobligował radnych do wykonania tych zaleceń.

  - Liczymy na dobrą wolę sopockich radnych - mówią zgodnie członkowie zarządu.

  Z kolei radni, zdając sobie sprawę z faktu, iż sprzeciw byłby dla nich równoznaczny z wyrzuceniem z partii, oficjalnie odpowiadają równie dyplomatycznie. - Jesteśmy lojalnymi członkami Platformy - zapewnia Barbara Gierak-Pilarczyk, wiceszefowa sopockiego koła PO.

  Wszystko wskazuje jednak na to, iż jest to lojalność na pokaz, a głosowanie nad wnioskiem będzie zwyczajnie niepotrzebne. Procedury umożliwiające podjęcie stosownej uchwały potrwać muszą przynajmniej 14 dni od momentu złożenia wniosku. Tymczasem grupa inicjatywna, która zbiera podpisy pod obywatelskim wnioskiem o przeprowadzenie referendum, prawdopodobnie zdąży do tego czasu zgromadzić wymaganą liczbę głosów. Już zebrano ich 2 tys., potrzeba zaś niewiele ponad 3 tys.

  Dlaczego takie rozwiązanie jest dla radnych i prezydenta korzystne?
  - Nie można destabilizować sytuacji w mieście i doprowadzać do ewentualnego rozwiązania Rady Miasta - nie kryje Karnowski.
  1 »

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze (3)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Taki "samorząd" to lipa!

  Kaszebe (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 11 / 14

  Okazuje się że tzw. radni to tylko dzieciaki na posyłki dla partyjnych kacyków.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Radni murem stoją....

  Anilah (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 11 / 9

  Sopoccy radni konsekwentnie pracują na swoją kompromitację. Zaczęli od
  stania murem za Karnowskim a teraz rzeczywistość i władze zwierzchnie PO z Tuskiem na czele każą im ten mur zdemontować. Od...rozwiń całość

  Sopoccy radni konsekwentnie pracują na swoją kompromitację. Zaczęli od
  stania murem za Karnowskim a teraz rzeczywistość i władze zwierzchnie PO z Tuskiem na czele każą im ten mur zdemontować. Od początku radziłem im aby z tym murem dać sobie spokój, bo to ich tylko skompromituje zarówno w oczach wyborców jak i władz PO.
  Coraz bardziej staje się widoczne, że Rada Miasta z Karnowskim na czele ma niewątpliwe, łagodnie mówiąc, osiągnięcia również w zakresie tolerowania różnych przekrętów. zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  referendum

  jan (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 8 / 11

  Myślę ,że pan Karnowski nie ma za grosz poczucia odpowiedzialności za nasze miasto .Pycha.............. I zupełnie zatracił poczucie przyzwoitości i godności.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  NASZE AKCJE

  Wideo