Kokaina za miliony

  Kokaina za miliony

  Szymon Szadurski

  Dziennik Bałtycki

  Dziennik Bałtycki

  32 kilogramy kokainy przechwycili w Gdańsku - podczas wspólnej akcji - funkcjonariusze Wydziału Zwalczania Przestępczości Celnej Izby Celnej w Gdyni i agenci Centralnego Biura Śledczego.
  To jeden z największych sukcesów trójmiejskich służb w ostatnich latach, odniesiony w walce z międzynarodowym narkobiznesem. Przechwycona kokaina warta jest aż 20 mln zł.
  - Udało się zlikwidować cały kanał przerzutowy tego narkotyku do Polski - mówi Marcin Daczko, rzecznik Izby Celnej w Gdyni.

  Pochodzący z Ameryki Południowej proszek, rozsypany w 32 niemal identyczne paczki, ukrył w specjalnej skrytce samochodowej 37-letni obywatel Chorwacji. Mężczyzna, zanim został zatrzymany, był obserwowany. Celnicy, aby mieć pewność, że uda się wykryć przewożone przez niego narkotyki, sprowadzili przewodnika ze specjalnie szkolonym psem.

  Nie było jednak potrzeby, aby użyć zwierzęcia. Zdaniem prokuratury i policji, Polska w wypadku tego przemytu była jedynie krajem tranzytowym. Kokaina trafić miała bowiem dalej, do Europy Zachodniej. 37-letni Chorwat za posiadanie przy sobie tak ogromnych ilości środków odurzających został już aresztowany przez sąd. Grozi mu kara 10 lat więzienia.

  Odkrycie 32 kg kokainy to największy w tym roku sukces pomorskich celników. Dla porównania, w całym ubiegłym roku trójmiejska policja zabezpieczyła 23,5 kg tego narkotyku. W 2007 r. udało się udaremnić w gdyńskim porcie próbę przemytu aż 120 kg kokainy.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  NASZE AKCJE

  Wideo