Sezon Moskiewski czas zacząć

  Sezon Moskiewski czas zacząć

  Zdjęcie autora materiału

  Aktualizacja:

  Dziennik Bałtycki

  Nie ustają obchody 200. rocznicy śmierci Josepha Haydna - austriackiego kompozytora epoki klasycyzmu, najstarszego z trzech klasyków wiedeńskich. W piątek w Filharmonii Bałtyckiej z jego Koncertem wiolonczelowym C-dur zmierzy się Orkiestra Polskiej Filharmonii Bałtyckiej pod batutą Bruna Weinmeistera.
  Solistą wieczoru będzie wiolonczelista Bartosz Koziak - zwycięzca III Międzynarodowego Konkursu Wiolonczelowego im. Witolda Lutosławskiego w 2001 roku, współpracownik polskich i zagranicznych orkiestr oraz stały bywalec festiwali. Oprócz dzieła Haydna w repertuarze koncertu znajdą się: Muzyka żałobna na orkiestrę smyczkową Witolda Lutosławskiego i V Symfonia D-dur "Reformacyjna" Feliksa Mendelssohna.

  W sobotę na rok pożegnamy się z karnawałem. Ostatnim akordem zabawy będzie VII Bal Gdański, który tym razem wypełnią znane tematy filmowe. Zabrzmią motywy z takich filmów jak "Vabank", "Na kłopoty Bednarski" i "Seksmisja".
  Orkiestrę Karnawałową poprowadzi Janusz Powolny, który wykształcenie muzyczne w klasie fortepianu i dyrygentury zdobywał m.in. w Bernie, Warszawie, Monachium, Wiedniu i Paryżu. Po koncercie we foyer zagra do tańca Zigi Band.

  W czwartek Filharmonia rozpocznie zaś 2. Sezon Moskiewski. W inaugurującym koncercie kameralnym utwory Dymitra Szostakowicza, Wolfganga Amadeusza Mozarta i Ferenca Liszta wykona pianista Wiaczesław Griaznow.

  Gdańsk, 20.02, 21.02, 26.02, Filharmonia Bałtycka, Ołowianka 1. Godz. 19. Bilety: 10-40 zł (pt.), 40-80 zł (sob.) 10-25 zł (cz.)

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  NASZE AKCJE

  Wideo