Wielka inauguracja letnich redakcji

  Wielka inauguracja letnich redakcji

  Alicja Zielińska

  Dziennik Bałtycki

  Aktualizacja:

  Dziennik Bałtycki

  To już w sobotę - wielka inauguracja, funkcjonujących od pięciu lat, letnich redakcji pod chmurką! Do tego blisko 30 kuczerów zaprasza wszystkich do swoich bryczek i drabiniastych wozów!
  Będzie też strażacka grochówka, zimne napoje i kaszubska drożdżówka, do tego akompaniament kaszubskich kapel, a nasz fotoreporter wykona pamiątkowe zdjęcie. Wszystko gratis, bo dzień dzisiejszy będzie niezwykły dla każdego, kto zdecyduje się przyjechać do Szymbarku.

  Na początek - wielka parada bryczek i wozów drabiniastych, które wyruszą najpierw z Szymbarku pod Wieżycę. Tam na leśnym parkingu, przy wtórze kaszubskich kapel, otworzymy podwoje letniej redakcji "Polski Dziennika Bałtyckiego", powitamy lato, które właśnie rozpoczęło się w nocy z piątku na sobotę.


  A że lato to czas wypoczynku i przygód, więc oficjalnie rozpoczniemy sezon turystyczny na Kaszubach. A ten, jak co roku, na pewno będzie obfitował w wiele wydarzeń, podczas których również my chcemy towarzyszyć wypoczywającym w tym regionie.

  Dla ostudzenia narastających emocji kuczerzy zaproszą do swoich wspaniałych wozów i ulicami Szymbarku oraz Potuł pojedziemy do Centrum Edukacji i Promocji Regionu.

  Po krótkim odpoczynku ponownie bryczkami udamy się do Szymbarku, tym razem przystanek będzie na stadionie. Tam kibicować będziemy strażakom walczącym w zawodach sportowo-pożarniczych.


  Sobota w Szymbarku

  Godz. 13 - zbiórka pojazdów, orkiestr i kapel oraz gości na parkingu przy restauracji w Szymbarku

  - przejazd bryczkami i drabiniastymi wozami na parking leśny pod Wieżycą
  - uroczyste otwarcie letniej redakcji "Polski Dziennika Bałtyckiego"
  - występy kapel i zespołu dziecięcego Marzebionci z Szymbarku

  Ok. godz. 14.15 - wielka parada bryczek i wozów ulicami sołectwa Szymbark i Potuły do Centrum Edukacji i Promocji Regionu w Szymbarku, a tam poczęstunek napojami chłodzącymi

  Ok. godz. 15 - ponownie przejazd bryczkami i wozami na stadion w Szymbarku, gdzie odbywać się będą zawody sportowo-pożarnicze OSP gminy Stężyca, tam też poczęstunek grochówką i kaszubską drożdżówką

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  NASZE AKCJE

  Wideo