27.10.2016
  Czwartek

  O czym piszemy na plus.dziennikbaltycki.pl

  Rozwiń
  27.10.2016
  Zwiń

  Wądołowski się broni

  Wądołowski się broni

  Krzysztof Miśdzioł

  Dziennik Bałtycki

  Dziennik Bałtycki

  Zawieszony Mirosław Wądołowski zamierza się odwołać od decyzji sądu zakazującej mu powrotu na fotel burmistrza Helu. Jak nam powiedział, przygotowuje takie wystąpienie ze swoimi prawnikami. Jeśli sąd wyrazi zgodę, może to oznaczać rozwiązanie przynajmniej części problemów finansowych w domu Wądołowskich.
  Przypomnijmy, iż we wtorek ujawniliśmy, że burmistrz nadal nie oddał swoich dwóch pensji, które magistrat błędnie wypłacił, gdy Wądołowski przebywał w areszcie po zatrzymaniu przez funkcjonariuszy CBA w znanej aferze o przyjęcie łapówki za ustawienie przyszłego przetargu na atrakcyjną działkę.

  Władze Helu zgodziły się zawiesić spłatę do czasu wyjaśnienia sprawy sądowej. Ale to nie jedyne finansowe kłopoty Wądołowskiego: jak przyznaje, musi jeszcze spłacać trzy kredyty i pożyczkę na kaucję, dzięki której opuścił areszt. On sam jest natomiast praktycznie bez zatrudnienia, pomaga tylko żonie w działalności rodzimej firmy dostawczej, która ma jednak typowo sezonowy charakter.

  - Nie jestem zwolniony z pracy, tylko zawieszony, nie mogę się więc na przykład nawet zarejestrować jako bezrobotny. A kiedy w ogóle dojdzie do procesu, tego nie wiadomo - wylicza Wądołowski. - Dlatego właśnie chcemy złożyć wniosek o odwieszenie mnie. Problem jeszcze dodatkowy w tym, że nie wiadomo, jaki sąd będzie prowadził sprawę. Na razie według mojej wiedzy, tylko ustalono, że proces odbędzie się w Warszawie.

  Przypomnijmy, że decyzję o przeniesieniu do Warszawy sprawy Mirosława Wądołowskiego i zatrzymanej w tych samych okolicznościach byłej posłanki Beaty S. podjął Sąd Apelacyjny w Gdańsku. Argumentował to tym, że znaczna większość świadków, którzy mają zostać przesłuchani, mieszka w stolicy lub jej pobliżu.

  Zawieszony burmistrz przyznaje, że prokuratura już obciążyła mu częściowo hipoteką mieszkanie, które zajmuje wraz z żoną w jednym z helskich bloków. To na poczet ewentualnej przyszłej kary finansowej. - Gdyby nie to, staralibyśmy się sprzedać mieszkanie i kupić mniejsze, a za uzyskane pieniądze spłacać długi i rozwijać firmę, bo na razie żyjemy właściwie z emerytury żony - żali się zawieszony burmistrz. Stanowczo podkreśla przy tym, że mniejszy lokal kupiłby i tak w Helu, bo nie ma zamiaru opuszczać tego miasta.

  9308 zł tyle netto powinien helskiemu magistratowi zwrócić Mirosław Wądołowski

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  NASZE AKCJE

  Wideo