Ludzie nadal się kłócą, ale konie ocaleją

  Ludzie nadal się kłócą, ale konie ocaleją

  Agata Cymanowska

  Dziennik Bałtycki

  Aktualizacja:

  Dziennik Bałtycki

  Pojawiła się nadzieja dla koni z sopockiego hipodromu. Dwie z czterech szkółek jeździeckich [skupiających 70 proc. koni i 80 proc. jeźdźców - dop. red.] mogą pozostać tam do czerwca. Tak zdecydowano podczas poniedziałkowych negocjacji z władzami obiektu.
  - Wypowiedzenia cofnięto tylko tym szkółkom, z którymi pozostałe widzą możliwość współpracy - mówi Magdalena Rutkowska, prezes hipodromu.
  Szkółkom postawiono jednak warunek - muszą m.in. sprostować w mediach swoje wcześniejsze zarzuty wobec władz hipodromu i innych szkółek.

  - Oczekuję przede wszystkim zaprzestania agresji - dodaje Rutkowska.
  - Nam nie chodzi o żadne krzykactwo czy pieniactwo, ale o to że polityka władz hipodromu nie jest racjonalna, a podczas prób rozmów brakuje merytorycznych argumentów - ripostuje Grzegorz Tuszyński, pełnomocnik szkółek.

  - Warto też dodać, że szkółkom pozwolono nadal funkcjonować, ale na gorszych warunkach. Wzrosły opłaty za wynajem boksów. Poza tym teraz szkółki mogą mieć swoje siano dla koni, ale słomę już tylko tę z hipodromu. Co więcej, te dwie szkółki nie mogą korzystać z hali, a wiadomo, co to oznacza, kiedy na dworze mróz.

  Konflikt wybuchł latem ubiegłego roku, gdy prezesem hipodromu została Magdalena Rutkowska. Wyznaczono jej zadanie przeprowadzenia restrukturyzacji i przygotowania obiektu do modernizacji, na której realizację miasto zabiega o środki unijne. Ma to doprowadzić popadający w ruinę hipodrom do europejskich standardów.

  Pytanie m.in. o to, czy na hipodromie jest miejsce na nowe hotele i restauracje, pojawiło się w przeprowadzonej niedawno w Sopocie ankiecie, wzbudzając wiele kontrowersji wśród miłośników jeździectwa. Wyniki nie zostały jeszcze opracowane. Tymczasem już latem prezes Rutkowska zapowiedziała niektórym szkółkom, że będą musiały rozstać się z obiektem. Warunkiem pozostania miał być kurs.
  1 »

  Komentarze (2)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Tragedia

  Joasia (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 7 / 4

  Władzom szkoda nawet kasy na piasek, który zapewnił by choć jako takie bezpieczeństwo koni i ludzi. W taką pogode jaka panuje obecnie hipotrom to istne lodowisko!! Konie zamiast chodzić to jeżdżą...rozwiń całość

  Władzom szkoda nawet kasy na piasek, który zapewnił by choć jako takie bezpieczeństwo koni i ludzi. W taką pogode jaka panuje obecnie hipotrom to istne lodowisko!! Konie zamiast chodzić to jeżdżą jak na łyżwach. Tylko odliczać sekundy jak któryś koń się przewróci i połamie kopyta. Tragedia murowana... nie mówiąc już o ludziach, którzy przychodzą pojeździć...zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Chaos i bezplan

  Sonia (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 7 / 5

  Bałagan organizacyjny potęgowany jest doraźnymi pomysłami zarządcy od samego powołania. Obejmując stanowisko należy przedstawić koncepcję rozwoju, a tej brak do dziś. Nikt z prywatnych...rozwiń całość

  Bałagan organizacyjny potęgowany jest doraźnymi pomysłami zarządcy od samego powołania. Obejmując stanowisko należy przedstawić koncepcję rozwoju, a tej brak do dziś. Nikt z prywatnych wynajmujących nic nie wie. A gdzie miejsce na sport kwalifikowany w tym ośrodku? Na szarym końcu. Np.Wszystkim wiadomo, że koń nie tylko pracuje, ale także musi się uczyć. Proszę wskazać mi miejsce na sopockim Hipodromie (Ośrodku kl I PZJ) miejsce do pracy z koniem z ziemi (lonżowania)w czasie minusowych temperatur tj.zamarzniętego na dworzu podłoża. A koni jest 200?
  A wykorzystanie hali? Ile koni zmieści się na raz. Rekord który naliczyłam 38 ( w a wśród nich: uczący się jeździć, skaczący po raz pierwszy i skaczący zawodnicy, a także zawodnicy ujeżdżeniowi skrupulatnie ćwiczący figury wzdłuż ściany). Do tego kursanci przemierzający halę po parkurze pieszo, bo taki jest zwyczaj w szkółkach Jednym słowem CHAOS!
  Pomorskie jeździectwo leży z takimi możliwościami treningu na wybrzeżu przez cały rok (proszę sprawdzić rankingi i kadrę narodową na stronach www.pzj.pl). Szkoda.zwiń

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo