Alkoholowa impreza młodzieży

  Alkoholowa impreza młodzieży

  Zdjęcie autora materiału

  Aktualizacja:

  Dziennik Bałtycki

  W jednym z mieszkań w Czarnem suto zakrapiana alkoholem impreza była na tyle głośna, że sąsiedzi wezwali policję. Wchodząc na klatkę schodową budynku policjanci usłyszeli głośną muzykę i krzyki dobiegające z jednego z mieszkań. Kiedy weszli do środka okazało się, że odbywa się tam impreza alkoholowa. Uczestnikami byli dwaj 18-letni mężczyźni i 6 dziewczyn w wieku 13-16 lat.
  Wszyscy są mieszkańcami Czarnego. Alkohol na imprezę zakupiła 15-latka w jednym ze sklepów w Czarnem.

  Nieletnie imprezowiczki przekazano pod opiekę rodziców. Ich sprawą zajmie się Sąd Rodzinny. Sprzedawca odpowie za sprzedaż alkoholu osobie nieletniej. Sprzedaż i podawanie napojów alkoholowych osobom do lat 18-tu jest przestępstwem. Kara grzywny grozi nie tylko osobie, która sprzedała lub podała alkohol nieletniemu.

  Taka sama kara grozi również kierownikowi zakładu handlowego lub gastronomicznego, który dopuścił do popełnienia w zakładzie przestępstwa. Oprócz kary grzywny w przypadku popełnienia takiego przestępstwa może być również orzeczony przepadek napojów alkoholowych, czy też zakaz prowadzenia działalności gospodarczej polegającej na sprzedaży czy podawaniu napojów alkoholowych.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  NASZE AKCJE

  Wideo