Arka uratowała remis z Politechniką Iasi

W kolejnym meczu sparingowym na zgrupowaniu w miejscowości Side w Turcji piłkarze Arki Gdynia zremisowali z Politechniką Iasi 2:2 (0:0). Bramki: 0:1 Mircea Vasile Oprea (55), 1:1 Przemysław Trytko (57), 1:2 Cristian Nicolae Bratu (74), 2:2 Damian Nawrocik (88-karny).

Arka w I połowie: Basić - Kowalski, Żuraw, Łabędzki, Telichowski - Karwan, Ulanowski, Przytuła, Ława - Zakrzewski, Niciński. Arka w II połowie: Bledzewski - Kowalski, Łabędzki, Anderson, Płotka - Kojder (65 Bułka), Scherfchen, Ljubenow, Wachowicz - Nawrocik, Trytko.

Kluby z Rumunii to wymagający sparingpartnerzy dla polskich zespołów. I takim przeciwnikiem okazała się dla Arki także Politechnika Iasi, choć w lidze rumuńskiej zajmuje piętnaste miejsce.
Politechnika dwukrotnie obejmowała prowadzenie w tym spotkaniu. Zaraz po pierwszym golu dla zespołu z Rumunii, wyrównującą bramkę dla gdynian strzelił Przemysław Trytko.

To trzeci gol tego piłkarza w zimowych grach kontrolnych.Asystę zanotował testowany Bułgar, Ljubomir Ljubenow. Później Politechnika ponownie objęła prowadzenie. Żółto-niebiescy remis uratowali w 88. minucie, kiedy to Damian Nawrocik wykorzystał rzut karny, podyktowany za faul na Krzysztofie Bułce. W sobotę Arka zagra kolejny sparing, a rywalem będzie Krywbas Krzywy Róg, jedenasty zespół ekstraklasy Ukrainy.