Rodzin wciąż za mało

  Rodzin wciąż za mało

  Piotr Weltrowski

  Dziennik Bałtycki

  Dziennik Bałtycki

  Do siedmiu zwiększyła się w Sopocie liczba zawodowych rodzin zastępczych. Pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Sopocie mówią krótko - to wciąż mało.
  Państwo Barbara i Zbigniew swoje dzieci już odchowali. Postanowili więc podzielić się swoim doświadczeniem i pomóc tym, dla których los nie okazał się zbyt łaskawy. Przeszli specjalistyczne szkolenie, zaliczyli testy psychologiczne i pedagogiczne. Dzięki temu mogli zająć się trzema małymi dziewczynkami, dla których określenie "szczęśliwy dom" było do tej pory abstrakcją.

  Chociaż w Sopocie działa aż 69 rodzin zastępczych, to jedynie siedem z nich to rodziny zawodowe. - To tylko kropla w morzu naszych potrzeb - mówi Agnieszka Niedałtowska, rzecznik sopockiego MOPS.

  Aby zostać zawodową rodziną zastępczą, trzeba mieć m.in. stałe miejsce zamieszkania na terenie Polski, dobre warunki lokalowe, nie być karanym, posiadać własne źródło dochodu oraz dobry stan zdrowia

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  NASZE AKCJE

  Wideo