25.10.2016
  Wtorek

  Dzisiaj w serwisie plus.dziennikbaltycki.pl

  Rozwiń

  Olej wyciekł do rzeki

  Olej wyciekł do rzeki

  (MP)

  Dziennik Bałtycki

  Dziennik Bałtycki

  O mały włos, a rzeka Elbląg i pobliskie jezioro Drużno mogły stać się miejscem katastrofy ekologicznej. Ze statku "Tanais", tankującego w elbląskim porcie, wyciekło 100 litrów paliwa.
  Do zdarzenia doszło w piątek o godz. 8 rano. Podczas tankowania załoga statku towarowego "Tanais" dostrzegła wyciek do rzeki. Natychmiast powiadomiono strażaków.

  Strażacy od razu rozstawili trzy zapory na rzece na wysokości ulicy Panieńskiej, Radomskiej i przystani kajakowej. - Naszym zadaniem było zebranie paliwa z rzeki do beczek i wywiezienie do utylizacji - mówi Ryszard Baran, rzecznik Państwowej Straży Pożarnej.

  Krzysztof Święcicki z wydziału zarządzania kryzysowego Urzędu Miasta w Elblągu mówi, że jeszcze nie spotkał się z takim wydarzeniem.

  - Wyciek nie był duży i sytuacja została szybko opanowana - mówi Święcicki. - Paliwo ze statku nie przedostało się w kierunku miasta i jeziora Drużno. Strażacy zebrali cienką warstwę paliwa z rzeki. - Na szczęście szybko zauważono wyciek - mówi Julian Kołtoński, prezes portu.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  NASZE AKCJE

  Wideo