Obnażony Andrzej Wajda w słupskim kalendarzu

  Obnażony Andrzej Wajda w słupskim kalendarzu

  Marcin Kamiński

  Dziennik Bałtycki

  Aktualizacja:

  Dziennik Bałtycki

  Nic nie przysporzyło Słupskowi takiego rozgłosu jak wydany w ostatnim czasie kalendarz na 2009 rok z reprodukcjami twórczości Edwarda Dwurnika, a konkretnie jedna pokazująca Andrzeja Wajdę z przyrodzeniem wystającym ze spodni.
  Kontrowersyjny obraz autorstwa Edwarda Dwurnika znalazł się na planszy poświęconej lutemu. Wielka sztuka wielkiego i kontrowersyjnego artysty ujrzała światło dzienne na początku roku, gdy słupski ratusz zamówił 800 sztuk takich kalendarzy, które miały być rozdawane ważnym osobom jako gadżet promujący Słupsk.

  Tymczasem słupski radny Prawa i Sprawiedliwości Tomasz Rosiński uważa, że zamieszczenie na kalendarzu męskiego przyrodzenia jest co najmniej niefortunne i nie jest to właściwa metoda promocji Słupska.


  - Pewnie, w sumie osiągnął swój efekt, bo o Słupsku mówi się już w całej Polsce. Jednak nie tak ma być on promowany, nie musi być kojarzony wyłącznie z penisem Andrzeja Wajdy w pracy Edwarda Dwurnika, a niestety jest, bo wszystkie media już o tym trąbią. Ten kalendarz to mimo wszystko nasza wizytówka, trafia do różnych instytucji i należało dobrać obrazy w sposób bardziej ostrożny - dodaje.

  Rzecznik słupskiego magistratu Mariusz Smoliński (na zdjęciu) twierdzi, że wydanie takiego kalendarza to wyłącznie sposób na promocję miasta.

  - To artystyczna wizja miasta i nie mieliśmy zamiaru nikogo szokować - dodaje. - Poza tym, Edward Dwurnik również zyskał promocję - stwierdza.

  - Zawsze trafiamy na pierwsze strony gazet czy też do telewizji przez jakieś kontrowersje. Tak nie powinno być. Mamy potencjał w innych kwestiach i powinniśmy z nich korzystać - dodaje Rosiński.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  NASZE AKCJE

  Wideo