Pierwsze takie pomorskie targi

  Pierwsze takie pomorskie targi

  Paweł Rydzyński

  Dziennik Bałtycki

  Dziennik Bałtycki

  Pierwsze Targi Inwestycji i Kooperacji - Infrastruktura Pomorze 2009 rozpoczynają się we środę w siedzibie Międzynarodowych Targów Gdańskich.
  - Impreza będzie prezentacją dotychczasowych osiągnięć regionu, jego potencjału gospodarczego i możliwości rozwoju - mówi Jan Kozłowski, marszałek województwa pomorskiego. - Jestem przekonany, że to przedsięwzięcie wpłynie na rozwój kooperacji w naszym regionie, ułatwi poznanie planów inwestycyjnych na Pomorzu i będzie efektywnym narzędziem wymiany doświadczeń oraz miejscem nawiązywania kontaktów z inwestorami - dodaje marszałek.


  Targi potrwają do piątku. Ceremonię otwarcia zaplanowano we środę na godz. 11.
  O godz. 13 rozpoczną się cztery panele dyskusyjne: "Czy wystarczy dróg na Pomorzu?", "Czas na kolej?", "Nie tylko Rębiechowo?" i "Co dalej z portami?". W czwartek głównym tematem debat będzie energetyka, a w piątek partnerstwo publiczno-prywatne.

  - Dodatkową okolicznością dla rozwoju infrastruktury jest konieczność przygotowania do Euro 2012. Ważność warsztatów energetycznych związana jest natomiast z planowanymi na Pomorzu inwestycjami z tego zakresu oraz wymogiem bezpieczeństwa energetycznego państwa - przypomina Małgorzata Pisarewicz, rzecznik prasowy Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego.

  Wśród blisko 50 wystawców znajdą się m.in. Mostostal Warszawa, Nestle, Fundacja Promocji Gmin Polskich czy Zarząd Morskiego Portu Gdynia.

  Wstęp do hal MTG, przy ul. Beniowskiego 5, jest bezpłatny.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  NASZE AKCJE

  Wideo