25.10.2016
  Wtorek

  Dzisiaj w serwisie plus.dziennikbaltycki.pl

  Rozwiń

  Zlikwidowali fabrykę narkotyków

  Zlikwidowali fabrykę narkotyków

  Hubert Bierndgarski

  Dziennik Bałtycki

  Dziennik Bałtycki

  Ponad 600 tys. zł warte są konopie indyjskie i marihuana, znalezione przez funkcjonariuszy Straży Granicznej w jednym z zabudowań w podsłupskim Zajączkowie.
  W czwartek w nocy zlikwidowano tam profesjonalnie zorganizowaną plantację. Na miejscu zatrzymano także właściciela plantacji, 36-letniego mieszkańca Słupska.

  W sześciu pomieszczeniach, o powierzchni około 300 metrów kwadratowych, rosło 481 różnej wielkości roślin, od mierzących ok. 1,7 metra do maleńkich roślinek, przeznaczonych do nasadzeń. Szacunkowo z tej liczby roślin można otrzymać 10,5 kilograma suszu, a z tego przygotować około 20 tys. porcji narkotyku. Gotowe narkotyki, według wiedzy funkcjonariuszy Straży Granicznej, miały trafić na rynek Polski północnej, głównie do turystów.

  - Uprawa konopi prowadzona była w tym miejscu od kilku miesięcy - wyjaśnia kmdr por. Grzegorz Goryński z Morskiego Oddziału Straży Granicznej w Gdańsku. - W budynku gospodarskim funkcjonariusze MOSG odkryli cztery doskonale wyposażone linie produkcyjne, pozwalające wegetować roślinom od nasion do formy dorosłej. Kolejna część hodowli umieszczona była w dwóch szklarniach oraz dwóch tunelach foliowych, specjalnie do tego przygotowanych.

  Na miejscu zabezpieczono także niewielką ilość suszu marihuany oraz urządzenia do jej produkcji. Znaczna ilość roślin zabezpieczona została natomiast do badań laboratoryjnych. Pozostałe konopie zniszczono.

  Właściciela plantacji zatrzymano do dyspozycji Straży Granicznej. Dalsze postępowanie jest prowadzone pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Słupsku.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  NASZE AKCJE

  Wideo