Policjanci przesiądą się do autobusów

  Policjanci przesiądą się do autobusów

  Hubert Bierndgarski

  Dziennik Bałtycki

  Aktualizacja:

  Dziennik Bałtycki

  Kryzys gospodarczy dotkliwie dotyka służby mundurowe. Najbardziej odczuwają to policjanci, których praca najczęściej weryfikowana jest przez społeczeństwo. Tak się dzieje między innymi w Słupsku, gdzie system oszczędności wprowadzony przez komendanta ma wynieść ponad 50 procent.
  Funkcjonariusze przyznają, że wiele rozwiązań da się wprowadzić w życie, ale pojawiają się też zapisy absurdalne, które tylko pogorszą bezpieczeństwo mieszkańców.

  Jedną z najważniejszych oszczędności, która dotknęła policjantów, jest ograniczenie zużycia paliwa. Według nowych wyliczeń, przy założeniu, że tylko połowa z tysiąca pomorskich radiowozów będzie w użyciu, na radiowóz przypadnie miesięcznie zaledwie 30 litrów paliwa.
  Oznacza to, że auto policyjne będzie mogło przejechać dziennie dosłownie jeden kilometr. Zaś policjanci, zamiast poruszać się samochodami, mają chodzić na piechotę lub jeździć autobusami. Tym bardziej że dostali od Miejskiego Zakładu Komunikacji 25 biletów.

  Rzecznik MZK Anna Szawłowińska zapewnia jednak, że nie ma w tym nic nadzwyczajnego.

  - Nasza firma od lat przekazuje policjantom bilety uprawniające do jazdy miejskimi autobusami - przekonuje. - Co jakiś czas musimy je po prostu zweryfikować i na nowo przydzielić. Tak się złożyło, że teraz przekazaliśmy te bilety w momencie, gdy w mediach dużo się mówi o oszczędzaniu w policji.
  Wiadomo również, że obcięte zostaną pieniądze na ekspertyzy biegłych. W przypadkach bardzo ważnych, gdy powołanie biegłego zleci prokurator, decydować ma o nich albo komendant wojewódzki albo główny.

  Ucierpieć mają też cywile zatrudnieni w policji. Według oficjalnych zapowiedzi, nie mają być im przedłużane umowy o pracę, jeśli te kończą się w tym roku. A ci, co wybierają się na emeryturę, muszą wykorzystać zaległe urlopy, bo resort nie będzie za nie płacić. Najbardziej dotkliwe mają być jednak oszczędności dotyczące policjantów patrolujących ulice (piesze patrole, doprowadzanie zatrzymanych na piechotę). Informacje o tych ostatnich planach oszczędnościowych dostaliśmy od samych funkcjonariuszy - anonimowo. Oficjalnie nikt o takich ograniczeniach nie słyszał.
  1 »

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze (1)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  podgrzewaja "buty" oficerowie

  XL (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 6 / 8

  Pracuje w Komendzie Powiatowej na dolnym śląsku i w mojej Komendzie tez są absurdalne oszczędności.Ale dlaczego nikt nie sprawdzi w jaki sposób pracują policjanci za biurkami i jak zużywają...rozwiń całość

  Pracuje w Komendzie Powiatowej na dolnym śląsku i w mojej Komendzie tez są absurdalne oszczędności.Ale dlaczego nikt nie sprawdzi w jaki sposób pracują policjanci za biurkami i jak zużywają prąd?!!Otóż nie chodzi o komputery,ale o elektryczne grzejniki na prąd którymi prawie każdy z nich pomimo centralnego ogrzewania podgrzewają sobie "buty" w swoim pokoju!My policjanci w swojej szatni mamy rury pokryte rakotwórczym azbestem i nie mamy w niej ogrzewania pomimo,że jest tam jakieś 40 zajmowanych szafek z ubraniami! Mało tego...mój z-ca Komendanta jest z sąsiedniego powiatu i do domu często jeździ służbową Borą i na to jest paliwo!Ale przecież komendanci sobie krzywdy nie zrobią!Można by tak długo pisać i wymieniać,ale kogo to obchodzi??!!Pozdrawiam wszystkich prawdziwych gliniarzyzwiń

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  NASZE AKCJE

  Wideo