Trytko uratował remis z Busan

Przemysław Trytko popisał się pięknym wolejem
Przemysław Trytko popisał się pięknym wolejem Tomasz Bołt
Piłkarze Arki przebywają na drugim już tej zimy zgrupowaniu w Turcji. Tym razem gdynianie trenują w Side.

Żółto-niebiescy mają już za sobą pierwszy mecz sparingowy. Rywalem Arki była dwunasta drużyna ligi koreańskiej, Busan I'Park. To spotkanie zakończyło się remisem 1:1 (0:1). Wyrównującego gola dla gdynian strzelił w ostatniej minucie spotkania Przemysław Trytko. Arka podczas tego zgrupowania rozegra jeszcze trzy sparingi.

Arka w I połowie: Bledzewski - Płotka, Żuraw, Łabędzki, Telichowski - Karwan, Scherfchen, Ława, Pietroń - Wachowicz, Zakrzewski. Arka w II połowie: Witkowski - Kowalski, Anderson, Żuraw, Sokołowski - Bułka (70 Kojder), Ulanowski, Moskalewicz, Trytko - Nawrocik, Niciński.

W tym spotkaniu w żółto-niebieskich barwach zadebiutował Maciej Scherfchen. Środkowy pomocnik zagrał w pierwszej połowie. W ogóle trener Czesław Michniewicz dał pograć 22 piłkarzom. Tym razem wolne dostali bramkarz Tomislav Basić oraz pomocnicy Krzysztof Przytuła i Marcin Budziński.
Remisowy wynik spotkania nie krzywdzi żadnej ze stron.

W pierwszej połowie na boisku dominowała drużyna z Korei Południowej, a po zmianie stron Arka. Busan objął prowadzenie w 11. minucie spotkania. Gdynianie reklamowali, że rywale strzelili gola z pozycji spalonej, ale sędzia uznał tę bramkę. W pierwszej połowie gdynianie nie mieli okazji do odrobienia tej minimalnej straty.

W drugiej części przeważała Arka i pojawiły się też sytuacje strzeleckie. Jednak Grzegorz Niciński i Michał Kojder nie zdołali skierować piłki do bramki rywali. W 90. minucie szczęście uśmiechnęło się jednak do żółto-niebieskich. Kapitalnym uderzeniem z woleja popisał się Przemysław Trytko. Ten piłkarz w rundzie jesiennej był rezerwowym, ale w sparingach na razie gra dobrze. Strzelił też drugiego gola, a poprzednie trafienie zaliczył w spotkaniu z Arsenalem Kijów. Na wyróżnienie zasługuje także Norbert Witkowski, który w trzecim meczu z rzędu zachował czyste konto.

Kolejny sparing w Side podopieczni trenera Czesława Michniewicza rozegrają w środę. Rywalem żółto-niebieskich będzie Valerenga Oslo. To były mistrz Norwegii, ale ostatni sezon Valerenga zakończyła na dzisiątej pozycji. Kolejne spotkanie piłkarze Arki rozegrają w sobotę, a rywalem będzie FK Charków z Ukrainy. Na zakończenie zgrupowania, 17 lutego, gdynianie zmierzą się z Farulem Constanca z Rumunii.