Kolejne kobiety chcą skarżyć sopockie biuro matrymonialne

  Kolejne kobiety chcą skarżyć sopockie biuro matrymonialne

  Agata Cymanowska

  Dziennik Bałtycki

  Dziennik Bałtycki

  "Razem... dobrze się kojarzy"? Z pewnością nie wszystkim! Kobiet, które czują się oszukane przez sopocki oddział największej w Polsce sieci biur matrymonialno - zapoznawczych "Razem" jest więcej.
  Po naszej publikacji, gdzie opisywaliśmy historię klientki biura, która zamierza podać je do sądu, za to, że pomimo umowy i zapewnień, nie skojarzono jej z odpowiednim partnerem, do naszej redakcji co chwilę zgłaszają się nowe osoby. - Pierwszą ofertę dostałam po pięciu miesiącach - opowiada w liście do redakcji 60-latka. - Pan nr 1 okazał się obieżyświatem, który w drugim zdaniu oświadczył mi, żebym na nic nie liczyla, bo on zgodził się panu Adamowi wyświadczyć taką przysługę, a poza tym spotkał się w tym charakterze już z ośmioma kobietami.


  Co więcej, kobiety za naszym pośrednictwem chcą połączyć siły i wystąpić przeciwko sopockiemu "Razem". - Chętnie przyłączyłabym się do pozwu przeciwko "Razem" w Sopocie - pisze jedna z nich, prosząc, podobnie jak inne, o anonimowość. - Umowę zawarłam w grudniu 2003 r., wpłaciłam 364,78 zł,w czerwcu zwrócono mi 182,39 zł. Nie zapoznano mnie z żadnym potencjalnym partnerem. Niewywiązanie się z umowy, zdaniem biura, nie jest podstawą do roszczeń o zwrot pieniędzy. To zwykli oszuści.

  Dowiedzenie, że biuro nie wywiązało się z umowy, może nie być takie proste. Wzór umowy, którą zawierają klienci, pokazaliśmy prawnikowi. - Udowodnienie, że zleceniobiorca nie wywiązał się z umowy jest w tym przypadku bardzo trudne - tłumaczy Łukasz Berg z Kancelarii Adwokackiej Tomasza Posadzkiego w Gdańsku. - Umowa jest bardzo ogólna i nie posiada żadnych zabezpieczeń dla klienta, w tym przypadku można opierać się jedynie o zapisy kodeksu cywilnego. Większe szanse byłyby przy pozwie zbiorowym.
  1 »

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  NASZE AKCJE

  Wideo