Prezydent na Pomorzu

  Prezydent na Pomorzu

  Krzysztof Miśdzioł

  Dziennik Bałtycki

  Dziennik Bałtycki

  Prezydent Lech Kaczyński weźmie udział we wtorkowych uroczystościach w Pucku z okazji 89 rocznicy zaślubin Polski z morzem. Głowa państwa m.in. odbierze na rynku Pierścień Hallera, wyróżnienie przyznawane co roku przez Ligę Morską i Rzeczną.
  Obchody upamiętniające wizytę Błękitnego Generała 10 lutego 1920 roku i symboliczny akt zaślubin rozpoczną się we wtorek o godz. 9.45 na rynku. Po wręczeniu pierścieni i przemowie prezydenta uroczystości przeniesione zostaną do pobliskiego kościoła, gdzie odprawiona zostanie msza za ojczyznę. O godz. 11.30 w porcie rybackim odbędzie się natomiast manifestacja patriotyczna i składanie wieńców przy słupku upamiętniającym wizytę generała Józefa Hallera.

  To będzie szczególne wydarzenie - po raz pierwszy Lech Kaczyński złoży oficjalną wizytę jako urzędujący prezydent w powiecie puckim. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, że głowa państwa jest tu bardzo częstym gościem, ale tylko w słynnej już rezydencji w Helu. Prezydent bawi tu co najmniej kilkanaście razy w roku, spędza też letni urlop z małżonką, ale do tej pory ani razu w trakcie pobytu nie opuścił ukrytego w helskich lasach ośrodka.

  Inaczej jego małżonka, która pojawiała się na koncertach muzycznych organizowanych przez księży w Helu i Jastrzębiej Górze, uczestniczyła także we wmurowaniu kamienia węgielnego pod budowę hospicjum stacjonarnego w Pucku. Maria Kaczyńska ma towarzyszyć prezydentowi we wtorkowych uroczystościach. Przygotowania do wizyty głowy państwa prowadzono w tajemnicy i do ostatnich dni nie było wiadomo, czy Lech Kaczyński osobiście odbierze Pierścień Hallera. W ubiegłym tygodniu Puck wizytowali wysocy rangą przedstawiciele Kancelarii Prezydenta.
  1 »

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  NASZE AKCJE

  Wideo