Sobota
  22.10.2016

  Dzisiaj w serwisie plus.dziennikbaltycki.pl

  Rozwiń

  Ważny głos pasażera

  Ważny głos pasażera

  Paweł Rydzyński

  Dziennik Bałtycki

  Aktualizacja:

  Dziennik Bałtycki

  Prawo obliguje władze miast do konsultowania planowanych inwestycji z mieszkańcami. Bywało jednak tak, że plany wykładano w urzędach, mało kto o nich wiedział, a na organizowane dyskusje przychodziła garstka osób.
  Władze Gdańska zmieniły więc taktykę. W sprawie budowy linii tramwajowej z Chełmu do południowych dzielnic Gdańska pole do popisu dały mieszkańcom, czyli pasażerom.
  Nowa, blisko 3-km trasa, ma poprowadzić od pętli na Chełmie wzdłuż ul. Witosa (po tej samej stronie ulicy, po której znajduje się pętla), Warszawską i Łódzką do skrzyżowania ze Świętokrzyską.

  Projektanci proponują trzy warianty - poprowadzenie torowiska między nowymi nitkami ul.
  Łódzkiej, między nową i istniejącą nitką lub obok dwóch nowych jezdni i istniejącej, która miałaby służyć samochodom wyjeżdżającym z osiedli. Budowa linii do skrzyżowania Łódzka/Świętokrzyska ma się zakończyć w 2011 r. Trasę na Chełm, obsługiwaną przez linię nr 1, otwarto w grudniu 2007 r. Była pierwszą nową linią tramwajową w Gdańsku od 30 lat.

  Teraz Urząd Miejski wykupił w lokalnej prasie całostronicowe ogłoszenia, w których podano warianty nowych tras. Szczegółowe mapy można znaleźć w internecie, na stronie www.gdansk.pl. Na sugestie mieszkańców urzędnicy czekają do najbliższej niedzieli. Opinie można wysyłać też na adres droga@ gdansk.gda.pl.

  Michał Piotrowski z biura prasowego UM w Gdańsku przypomina, że w ten sposób władze miasta pytają gdańszczan o zdanie po raz drugi. - Pierwszą była sonda w sprawie stadionu Baltic Arena - mówi. Jej wyniki przyczyniły się pośrednio do podjęcia decyzji, iż stadion nie będzie miał rozsuwanego dachu (internauci podzielili się w tej sprawie niemal po połowie) oraz wysuwanej murawy (tu internauci, nieznaczną przewagą głosów, uznali, że wysuwana murawa jest niepotrzebna). Internauci opowiedzieli się też przeciwko istnieniu na stadionie kaplicy, ale mimo to prawdopodobnie będzie ona funkcjonować.

  Ale sposób pytania mieszkańców o przebieg linii tramwajowej wzdłuż ul. Łódzkiej budzi zastrzeżenia.
  - Forma przeprowadzenia sondy jest dobra, ale źle się stało, że równolegle nie zorganizowano spotkań z mieszkańcami. O konsultacjach nie poinformowano też radnych - mówi radna Agnieszka Pomaska.
  1 »

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  NASZE AKCJE

  Wideo