Sobota
  22.10.2016

  Dzisiaj w serwisie plus.dziennikbaltycki.pl

  Rozwiń

  Legendarny zespół Marillion w Stoczni

  Legendarny zespół Marillion w Stoczni

  Tomasz Rozwadowski

  Dziennik Bałtycki

  Dziennik Bałtycki

  Brytyjska grupa Marillion to przykład na jedną z najniezwyklejszych rockowych karier. Działają od trzech dekad, a w Polsce są popularni pomimo personalnych i stylistycznych zawirowań. Co ciekawsze, podobnym mirem co sam zespół, cieszy się jego były lider Fish. Tym razem w Gdańsku wystąpi Marillion z wokalistą Stevem Hogarthem. Po raz pierwszy grali w naszym mieście jeszcze z Fishem, w 1986 r. w hali Olivia!
  Marillion to zespół, który powstał za późno, choć zarazem wyprzedził swój czas - kiedy rozpoczynał pierwsze próby w najlepsze trwała punkowa rewolucja, a oni byli wierni brzmieniom rocka symfonicznego z początków lat 70. To zapóźnienie okazało się jednak zbawienne, bo trafili w ten sposób w upodobania konserwatywnej części publiczności, która wciąż uważała dawne osiągnięcia Genesis i Yes.

  Fish, wyraźnie zainspirowany wczesnymi osiągnięciami Petera Gabriela, i jego koledzy zakochani w pompatycznych brzmieniach, zawojowali polską publiczność, a sławy grupy nie zniszczyło nawet odejście wokalisty w 1988 r. Obecnie Marillion doczekał się docenienia także w rodzinnym kraju, gdzie na rockowe estrady wchodzi już czwarte pokolenie rockowych symfoników.

  Zespół ma swoją publiczność o czym świadczą wyniki sprzedaży wydanego przed dwoma laty albumu "Sowhere Else" - płyta osiągnęła na brytyjskiej liście longplayów pozycję dwudziestą, a singiel "Thank You, Whoever You Are" doszedł do miejsca piętnastego.

  Z taką więc, bardzo starą, ale wciąż żywą energią będziemy mieli do czynienia na gdańskim koncercie. Wirtuozeria instrumentalistów i charyzma Steve'a Hogartha sprawią, że fani znów znajdą się w siódmym niebie. Rock wciąż lubi oglądać się wstecz i przypadek Marillion jest tego potwierdzeniem.

  Gdańsk. 11.02. CSG, ul. Doki 1, godz. 20. Bilety: 95 zł.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  NASZE AKCJE

  Wideo