27.10.2016
  Czwartek

  O czym piszemy na plus.dziennikbaltycki.pl

  Rozwiń
  27.10.2016
  Zwiń

  Spływ kajakowy na Wdzie przyciąga turystów z całej Polski

  Spływ kajakowy na Wdzie przyciąga turystów z całej Polski

  Maciej Jędrzyński

  Dziennik Bałtycki

  Aktualizacja:

  Dziennik Bałtycki

  Rzeka Wda cieszy się wielką popularnością wśród amatorów czynnego wypoczynku nie tylko w sezonie letnim. Już dziś do Czarnej Wody przyjedzie około 160 osób, m.in. z Pomorza, Mazowsza i Śląska, aby wziąć udział w XIII Ogólnopolskim Zimowym Spływie Kajakowy na Wdzie im. Bolesława Białkowskiego "Wda 2009". Impreza potrwa trzy dni. Bazą spływu będzie czarnowodzki Zespół Szkół Publicznych.
  - Chętnych do udziału w spływie było jeszcze więcej, bo ponad 200 osób - informuje komandor spływu Ryszard Roman z Czarnej Wody. - Nic dziwnego, bo to największa w kraju taka impreza o tej porze roku. Biorąc jednak pod uwagę możliwości organizacyjne i bezpieczeństwo uczestników, trzeba było ograniczyć listę kajakarzy.

  Rzeka Wda ma blisko 200 km długości i obok Brdy jest jedną z najdłuższych rzek w Borach Tucholskich oraz jednym z najważniejszych szlaków wodnych Pomorza.
  Co najważniejsze, jest to rzeka czysta i otacza ją nieskażona przyroda. Turyści doceniają to od lat nie tylko w czasie wakacji. Chętnie poznają tę przyrodę także zimą, kiedy to krajobraz podziwiany z kajaków jest przecież zupełnie inny i też ma swój urok.

  - O tej porze uczestnicy spływu mają zwierzęta niemal na wyciągnięcie ręki, choćby sarny - dodaje Ryszard Roman. - I nikt nie marznie, bo każdy jest ubrany w odpowiednią na takie wyprawy odzież. Niewątpliwie jednak w czasie kajakowej wycieczki zimą trzeba zachowywać się znacznie ostrożniej niż w lecie.

  Organizatorami spływu są Uczniowski Klub Sportowy WDA z Czarnej Wody oraz Klub Turystów Wodnych Celuloza Świecie.

  Kilka etapów


  Spływ kajakowy rzeką Wdą odbędzie się na trasie o długości 34 km: Czarna Woda - Czubek - Wojtal - Czarna Woda.

  Start zaplanowano w piątek o godz. 10.30, a uroczyste zakończenie na niedzielę, o godz. 14. Trasę podzielono na kilka etapów. Uczestnikom zapewniono m.in. noclegi, posiłki oraz wypożyczenie kajaków. Koszt uczestnictwa wynosi 130 zł od osoby.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  NASZE AKCJE

  Wideo