PiS nie rozumie działań Platformy

  PiS nie rozumie działań Platformy

  Zdjęcie autora materiału

  Dziennik Bałtycki

  Z Aleksandrą Jankowską, liderką PiS w Sopocie, rozmawia Piotr Weltrowski
  We wtorek grupa inicjatywna zawiadomiła komisarza wyborczego o zamiarze przeprowadzenia w Sopocie referendum w sprawie odwołania prezydenta Karnowskiego. W skład tej grupy weszło czterech radnych Samorządności i PO. Co Pani na to?
  To zupełna schizofrenia. Ludzie, którzy od lipca mówią, że referendum nie jest potrzebne, teraz chcą biegać po mieście i zbierać podpisy pod wnioskiem o przeprowadzenie tegoż referendum.
  Przypominam, że to dokładnie te same osoby, które jeszcze w piątek nie chciały nawet głosować wniosku PiS w tej sprawie. To radni, osoby zaufania publicznego. Jak można im w takiej sytuacji ufać?

  Spekuluje się, że referendum może być wynikiem nacisków, które władze Platformy wywierały na prezydenta Karnowskiego. Wam się nie udało, im poszło lepiej?
  Postawa Platformy jest dla nas zupełnie niezrozumiała. Z jednej strony Donald Tusk wyraźnie mówi, że pan prezydent Karnowski powinien podać się do dymisji, a z drugiej sopoccy radni PO stoją murem za swoim prezydentem. We wtorek dowiadujemy się jeszcze, iż jedna z radnych Platformy chce zbierać podpisy pod wnioskiem o rozpisanie referendum. Wygląda to tak, jakby sopocka, czy nawet pomorska Platforma stanowiła jakiś odrębny organizm. Będziemy się od PO domagać zabrania w końcu jakiegoś oficjalnego stanowiska w sprawie prezydenta Karnowskiego.

  Sopockie PiS ma jednak to, czego chciał - wszystko wskazuje na to, że referendum, o które tak walczyliście, w końcu się odbędzie.
  Oczywiście ta akurat decyzja pana prezydenta Karnowskiego bardzo nas cieszy. Z drugiej jednak strony nie kryjemy, że naszym zdaniem pan prezydent powinien rozwiązać całą sytuację w sposób bardziej kategoryczny i podać się do dymisji. Tym bardziej, że nawet on sam musi mieć poważne wątpliwości, czy obecnie w ogóle może rządzić miastem, skoro chce się poddać woli mieszkańców.
  1 »

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  NASZE AKCJE

  Wideo