Samorządowcy z Helu jadą walczyć o szpital

  Samorządowcy z Helu jadą walczyć o szpital

  K.Miśdzioł, R.Kościelniak

  Dziennik Bałtycki

  Dziennik Bałtycki

  Helscy samorządowcy ruszają dzisiaj do Warszawy. Od ponad dwóch miesięcy nie mogą się doczekać jakiejkolwiek odpowiedzi z Ministerstwa Obrony Narodowej w sprawie przyszłości swojego wojskowego szpitala, postanowili zatem szukać pomocy w stolicy.
  - My nie mamy w ogóle pojęcia, jakie są plany wojska wobec naszego miasta - tłumaczy Marek Dykta, sekretarz miasta w helskim magistracie. - Ciekawe, czy osoba z taką wiedzą znajduje się w resorcie obrony.

  Przypomnijmy: jesienią ujawniliśmy na łamach "Polski Dziennika Bałtyckiego", że MON zamierza pozbyć się 115 Szpitala Wojskowego z Przychodnią, jedynego na terenie Półwyspu Helskiego. Korzysta z niego również prezydent RP, goszcząc w swej helskiej rezydencji.

  Pani dyrektor helskiej placówki otrzymała z MON polecenie, aby nie rozpoczynać żadnych nowych inwestycji (finansuje je ministerstwo). Pod znakiem zapytania stanęły także rozpoczęte już remonty, na które zaczęło brakować pieniędzy.

  Po wielu dniach udało nam się z MON uzyskać informację, że helski szpital ma zostać przekazany samorządowi. Nie wiadomo tylko jakiemu: wojewódzkiemu czy gminnemu?
  Burmistrz Jarosław Pałkowski w listopadzie wysłał więc pismo do ministra obrony narodowej z prośbą o informacje, jaka będzie przyszłość lecznicy na półwyspie.

  - Nie dostaliśmy żadnej odpowiedzi - powiedział nam wczoraj Pałkowski. - Dlatego w środę zjawiamy się w Warszawie. Mamy umówione spotkanie z wiceministrem Kazimierzem Plockem, który jest posłem naszego regionu. Przedstawimy mu cały problem i liczymy, że pomoże znaleźć kogoś, kto potrafi odpowiedzieć na przecież najważniejsze pytanie dotyczące przyszłości naszego miasta.
  1 »

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  NASZE AKCJE

  Wideo