Kanał stanie się żyłą złota?

  Kanał stanie się żyłą złota?

  Anna Szałkowska

  Dziennik Bałtycki

  Dziennik Bałtycki

  Kanał Elbląski czeka gruntowna modernizacja za miliony euro z Unii Europejskiej oraz za wkład własny miejscowych samorządów lokalnych. Jacek Protas, marszałek województwa warmińsko-mazurskiego, podpisał w Ostródzie dokumenty dotyczące realizacji Programu Rozwoju Turystyki w Obszarze Kanału Elbląskiego i Pojezierza Iławskiego.
  - Nasz region słynie z Wielkich Jezior Mazurskich, uważanych za cud świata. Dla mnie takim samym cudem świata jest Kanał Elbląski i jeziora wokół niego - mówi marszałek. - Kanał to architektoniczny i techniczny unikat o światowej skali, który niebawem stanie się żyłą złota dla gmin położonych wokół niego. Odpowiedni projekt, wart 70 mln euro, znalazł się na liście kluczowych projektów Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia Mazury 2007-2013, za którego realizację odpowiada samorząd województwa.

  Cel inwestycji to wzrost znaczenia turystyki w rozwoju gospodarczym obszaru kanału i zwiększenie atrakcyjności jego oferty w tym zakresie. Skorzystają na tym nie tylko mieszkańcy, ale i turyści.
  Na razie umowy podpisały Ostróda, Miłomłyn i Małdyty, ale wkrótce przyjdzie też czas na elbląskie samorządy.

  - Jednym z zadań, który zrealizujemy w ramach tego programu, jest baza turystyczna, która powstanie przy Buczyńcu, leżącym w powiecie elbląskim - informuje Marian Łukaszuk, dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych w Pasłęku. To właśnie ZDP pilotuje przygotowanie dokumentacji w sprawie elbląskiej części modernizacji.

  - Jej realizacja rozpocznie się w tym roku. W najbliższych dniach zostanie podpisana umowa - dodaje dyrektor.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  NASZE AKCJE

  Wideo