Karnowski oddał się w ręce mieszkańców Sopotu

  Karnowski oddał się w ręce mieszkańców Sopotu

  Piotr Weltrowski

  Dziennik Bałtycki

  Aktualizacja:

  Dziennik Bałtycki

  Trzy miesiące względnego spokoju zyskał Jacek Karnowski, prezydent Sopotu, podejmując decyzję, iż chce, aby o dalszych losach jego prezydentury zdecydowali sopocianie. Tyle mniej więcej trwać będą wszystkie procedury, które umożliwią przeprowadzenie w mieście referendum w sprawie ewentualnego odwołania go ze stanowiska.
  Jeszcze w piątek wydawało się, iż nie ma w Sopocie siły, która mogłaby sprawić, że w mieście zostanie rozpisane referendum. Kolejny, trzeci już wniosek sopockiej opozycji w tej sprawie, nie został nawet dopuszczony do głosowania przez sopocką Radę Miasta. Sytuacja jednak zaczynała robić się gorąca - głównie za sprawą prokuratorskich zarzutów, które włodarz Sopotu usłyszał w ubiegłym tygodniu.

  Już nie tylko opozycja, ale i najważniejsze osoby w kraju, takie jak premier Donald Tusk, wyraźnie sugerowały Karnowskiemu, aby przemyślał dymisję. Co więcej, nawet wśród bezwzględnie wiernej do tej pory swojemu prezydentowi rządzącej w mieście koalicji PO-Samorządność zaczęły pojawiać się głosy poparcia dla sugestii premiera.


  Tusk interweniował zresztą w sprawie sopockiej nie tylko za pośrednictwem mediów. W piątek do Warszawy udał się bowiem Jan Kozłowski, marszałek województwa, a zarazem szef pomorskiej Platformy. Tego samego dnia spotkał się on także z Karnowskim. Formalnie żadnych nacisków na niego wywierać nie mógł, gdyż prezydent Sopotu od pół roku nie jest już członkiem PO. Niemniej marszałek przekazał Karno- wskiemu słowa premiera.

  Donald Tusk w świetle ataków na Platformę ze strony opozycji, która całą sprawę zaczęła wykorzystywać do politycznych rozgrywek, miał prosić włodarza Sopotu o podjęcie jak najszybciej decyzji w sprawie swojej dalszej prezydentury. Decyzja ta zapadła jednak później. - Jeszcze w niedzielę rozmawiałem z prezydentem. Wciąż rozważał wszystkie scenariusze, łącznie z dymisją - mówi nam jeden ze znajomych Karnowskiego.
  1 3 »

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze (4)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Referendum po co?

  Anilah (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 13 / 10

  Na tym etapie referendum to po prostu zawracanie głowy, a właściwie odwlekanie oczywistej decyzji - Karnowski musi odejść.
  On liczy, że zbałamuceni mieszkańcy Sopotu zagłosują za nim, bo to "na...rozwiń całość

  Na tym etapie referendum to po prostu zawracanie głowy, a właściwie odwlekanie oczywistej decyzji - Karnowski musi odejść.
  On liczy, że zbałamuceni mieszkańcy Sopotu zagłosują za nim, bo to "na ulicach stoją ławeczki ( ważne dla emerytów ), bezrobocie jest najniższe w Polsce - a kto to słyszał aby bezrobocie wśród emerytów było wysokie, remonciki w stylu proponowanym Julce trwają,.... czegóż więcej trzeba? Głosi orędzie Karnowskiego.
  A przecież sąd uznał, że prokuratura zgromadziła i udokumentowała dowody
  na tyle mocno, że nie ma potrzeby zastosowania aresztu.
  Ciekawe czy i kto przed referendum zechce jego uczestnikom zaprezentować
  i prawnie zinterpretować np. choćby tylko nagranie Julkego, którego wiarygodność przecież nie została zakwestionowana.
  Ciekawe na ile władze PO będą zdeterminowane w tym aby Karnowskiemu wyperswadować, że on pozostając na tym stanowisku psuć będzie immage
  tej partii w czasie niepotrzebnie przedłużonym gdy on z prezydentury nie
  zrezygnuje. To, że Karnowski nie jest aktualnie członkiem PO nie wiele
  zmienia, bo partię obywatele oceniaja po owocach a niestety Karnowski
  jest jej "owocem" ale niestety zepsutym. Pytanie: komu jest na rękę aby
  ten zapach towarzyszył Polakom do końca Karnowskiego kadencji.
  Dlaczego piszę Polakom? A no dlatego, że Sopot jest przecież letnią stolica Polski - kto stolicą się nie interesuje? -
  a nie jakimś tam 50 tys. miasteczkiem jakich wiele.zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  nie wiadomo czy 3 miesiace

  adas (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 9 / 13

  mogą go wcześniej zamknąć

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  referendum Karnowski

  kasia (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 15 / 12

  Karnowskiemu prokuratura postawiła zarzuty. Będzie dochodzenie dowodowe i wyrok sądu w tej sprawie. Na razie nie możemy powiedzieć czy jest winny czy nie. Prawdę zna tylko sam Karnowski i jego...rozwiń całość

  Karnowskiemu prokuratura postawiła zarzuty. Będzie dochodzenie dowodowe i wyrok sądu w tej sprawie. Na razie nie możemy powiedzieć czy jest winny czy nie. Prawdę zna tylko sam Karnowski i jego sumienie.Jeśli czuje się niewinny to nie ma czego się bać i powienien postępować odważnie z honorem i godnością. Moim zdaniem powienien sam zdecydować co robić w takiej sytuacji, a nie jak tchórz szukać pomocy u ludzi. Opinie są przecież różne.Po za tym referendum kosztuje. Ciekawe na ile zł obciąży to budżet miasta, który musi być oszczędny i racjonalny, mamy kryzys. Reasumując - tak jak wierzyłam w słowa Karnowskiego że jest niewinny, w sytuacji gdy proponuje referendum w swojej sprawie - zaczynam w to wątpić. Tak czy inaczej padł cień na jego osobę - sąd roztrzygnie i się dowiemy gdzie stoi prawda. zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  skandal goni skandal dymisja natychmiast

  jozef (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 10 / 10

  karnowski uwarza sie za medrzejszego od wymiaru sprawiedliwosci karnowski dyktuje jak wymiarsprawiedliwosci ma sie zachowac do karnowskiego to tylko maga platfusy szok jako...rozwiń całość

  karnowski uwarza sie za medrzejszego od wymiaru sprawiedliwosci karnowski dyktuje jak wymiarsprawiedliwosci ma sie zachowac do karnowskiego to tylko maga platfusy szok jako zwykly obywatel siedzial by za jeden zarzut a karnowski chodzi jak paw i sie smieje z wymiarusprawiedliwosci skandal dlaczego kozlowski i tusk milcza jedno wielkie szambozwiń

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  NASZE AKCJE

  Wideo