Wymiana w gdańskim urzędzie

  Wymiana w gdańskim urzędzie

  Paweł Rydzyński

  Dziennik Bałtycki

  Aktualizacja:

  Dziennik Bałtycki

  Marcin Szpak
  1/5
  przejdź do galerii

  Marcin Szpak ©Adam Warżawa/Archiwum

  Z końcem stycznia pracę w urzędzie zakończył Marcin Szpak, wiceprezydent ds. gospodarczych. Zastąpił go Andrzej Bojanowski, dotychczasowy skarbnik miasta Gdańska. Obowiązki Bojanowskiego przejęła z kolei Teresa Blacharska, szefowa Wydziału Finansowego. A awans Blacharskiej pociągnął za sobą nominację na szefa tego wydziału Jolanty Ostaszewskiej, wcześniej szefowej Referatu Rachunkowości.

  - Na początek zajmę się przede wszystkim przygotowaniami do budowy Trasy Sucharskiego i Słowackiego, "rozruszaniem" Agencji Rozwoju Gdańska oraz kwestią nowelizacji specustawy o Euro 2012, by spółka BIEG 2012 mogła wyemitować obligacje bądź wziąć kredyt potrzebny na budowę stadionu - zapowiada wiceprezydent Andrzej Bojanowski.
  I dodaje, że nie obawia się kryzysu. - Lubię wyzwania. Gdy przychodziłem do Zarządu Portu Morskiego Gdańsk, sytuacja również była niewesoła - wspomina. - A zostawiłem port w dobrej kondycji. W związku z kryzysem nie chcemy redukować Wieloletniego Planu Inwestycyjnego Gdańska. Co najwyżej niektóre inwestycje będziemy przesuwać na kolejne lata.

  Za kryzys na "dzień dobry" bierze się za to Teresa Blacharska. Zapowiada, że w najbliższym czasie przymierzy się m.in. do weryfikacji budżetu miasta w związku z planowaną zmianą wpływów z podatków i skontaktuje się z Powiatowym Urzędem Pracy w sprawie szacunków wzrostu bezrobocia.
  - Przygotuję propozycję obcięcia wydatków bieżących - planuje Teresa Blacharska. - Dziś nie powiem jeszcze, na co konkretnie wydamy mniej pieniędzy. Potrzebuję na to dwóch tygodni.
  "Dynamiczny, świetnie znający finanse, nastawiony na sukces" - tak Marcin Szpak charakteryzuje swojego następcę.
  1 3 »

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  NASZE AKCJE

  Wideo