Wieża budowana nielegalnie?

  Wieża budowana nielegalnie?

  Hubert Bierndgarski

  Dziennik Bałtycki

  Dziennik Bałtycki

  W piątek przed siedzibą słupskiego starostwa powiatowego pikietowali mieszkańcy Bydlina i okolicznych miejscowości. Protestowali przeciwko wieży telefonii komórkowej, którą postawiono w pobliżu ich mieszkań. Jak twierdzą, mimo wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego, który nakazał wstrzymanie inwestycji, wieża nadal jest rozbudowywana.
  Mieszkańcy zarzucają urzędnikom, że nie podejmują żadnych działań w tej sprawie. Twierdzą również, że obiekt postawiono niezgodnie z zapisami w ekologicznym projekcie Natura 2000, którym w przyszłości ma być objęty cały obszar.

  - Wszyscy wiedzą, że sąd cofnął firmie pozwolenie na budowę, a mimo to nadal prowadzone są tam prace - mówi Ewa Serafin, jedna z inicjatorek całej akcji. - Powiadomiliśmy nadzór budowlany o fakcie łamania prawa, ale do dzisiaj nie było z ich strony żadnej reakcji. Może jest tak, że urzędnicy popierają inwestycję i dlatego nic nie robią?

  Sławomir Ziemianowicz, starosta słupski, który rozmawiał z pikietującymi, utrzymuje, że wszystko odbywa się zgodnie z prawem.

  - Możliwe, że firma nie otrzymała jeszcze z sądu wyroku i nic nie wie o wstrzymanym pozwoleniu - powiedział. - Dowiem się, jakie decyzje w tej sprawie podjęli inspektorzy nadzoru budowlanego. Aby dokończyć budowę, będą musieli ponownie zwrócić się do mnie o pozwolenia. Jeżeli jednak spełnią wszystkie warunki, nie będę mógł im odmówić.

  Starosta twierdzi, że firma Centertel zapowiadała odwołanie do Naczelnego Sądu Administracyjnego w razie niekorzystnego wyroku.

  Przedstawiciele firmy po raz kolejny nie odpowiedzieli na e-maile z naszymi pytaniami.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  NASZE AKCJE

  Wideo