Karnowski sam nie zrezygnuje

  Karnowski sam nie zrezygnuje

  Piotr Weltrowski

  Dziennik Bałtycki

  Aktualizacja:

  Dziennik Bałtycki

  Gdański sąd nie przychylił się do wniosku Prokuratury Krajowej, która w środę złożyła wniosek o tymczasowe aresztowanie Jacka Karnowskiego. Sąd nie zastosował też wobec prezydenta Sopotu żadnych innych środków zapobiegawczych. Postanowienie nie jest prawomocne.
  Przypomnijmy, Karnowski zarzuty w sprawie tzw. afery sopockiej usłyszał w środę. Został też wówczas, na polecenie prokuratury, zatrzymany przez CBA. Wiadomo, iż przedstawiono mu osiem zarzutów, z czego siedem ma charakter korupcyjny. Prokuratura, ze względu na trwające cały czas w sprawie czynności, nie zdecydowała się ujawnić ich treści.

  Z nieoficjalnych informacji wynika jednak, iż jeden z nich dotyczy sprawy Sławomira Julkego, sopockiego biznesmena, który oskarżył w lipcu zeszłego roku Karnowskiego o rzekomą próbę wymuszenia łapówki. Prezydent Sopotu miał od niego zażądać dwóch mieszkań w zamian za podjęcie pozytywnej decyzji administracyjnej dotyczącej przebudowy strychu w jednej z sopockich kamienic.


  Inne zarzuty dotyczyć mają z kolei m.in. kontaktów Karnowskiego z jednym z sopockich dilerów samochodowych. Prezydent miał od niego kupić trzy samochody po niższej cenie, niż to zaksięgowano. Firma biznesmena miała też za darmo wykonać prace remontowe w jego domu. Karnowski miał na wszystkim łącznie zyskać około 65 tys. zł.

  - Materiał dowodowy uprawdopodabnia popełnienie czynów, które podejrzanemu zarzuca prokuratura, z drugiej strony jednak jest na tyle różnorodny i bogaty, że nie zachodzi obawa matactwa - tak sędzia Rafał Terlecki, rzecznik Sądu Okręgowego w Gdańsku, tłumaczy czwartkową decyzję sądu.
  1 3 »

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze (1)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  DLACZEGO PAN WALUSZKO TAK PIEKNIE MOWI O URZEDACH CO ZNOWU RODZINKE Z OLSZTYNA CHCE POSAD

  PAWEL (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 16 / 14

  SKANDAL ZE WALUSZKO CIAGLE ZAJMUJE SIE URZEDAMY MOZE PAN WYJASNI DLACZEGO Z PANA RODZINY OSZ Z OLSZTYNA DOSTALA TUTAJ PRACE A DLA NASZEJ MLODZIERZY NIE MA MIEJSC ZADAM...rozwiń całość

  SKANDAL ZE WALUSZKO CIAGLE ZAJMUJE SIE URZEDAMY MOZE PAN WYJASNI DLACZEGO Z PANA RODZINY OSZ Z OLSZTYNA DOSTALA TUTAJ PRACE A DLA NASZEJ MLODZIERZY NIE MA MIEJSC ZADAM WYJASNIEN PAN WIE GDZIE SIE ZAKRECIC PRAWDA I TAK DZIALA PLATFORMA UKLADY Z DZIENIKARZAMY SKANDAL HANBA zwiń

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  NASZE AKCJE

  Wideo