27.10.2016
  Czwartek

  O czym piszemy na plus.dziennikbaltycki.pl

  Rozwiń
  27.10.2016
  Zwiń

  Zachorowała, bo inni palili

  Zachorowała, bo inni palili

  Jolanta Gromadzka-Anzelewicz

  Dziennik Bałtycki

  Dziennik Bałtycki

  Przed Sądem Rejonowym w Gdańsku odbyła się w czwartek druga rozprawa z powództwa 72-letniej gdańszczanki Hanny Niewiadomskiej przeciw firmie Skanska. Jak informowaliśmy przed tygodniem - kobieta domaga się 50 tys. zł zadośćuczynienia za utratę zdrowia.
  Lekarze są przekonani, że ciężka choroba, na którą cierpi pani Hanna - rak płuca, to konsekwencja wdychania przez nią papierosowego dymu, na co skazana była przez 33 lata swojej pracy.
  W ich opinii "bierne palenie" to jedyna możliwa przyczyna raka płuca u ich pacjentki, która sama nigdy w życiu nie tknęła papierosa i nie miała żadnego palacza wśród członków najbliższej rodziny.

  Sąd przesłuchał w czwartek sześciu świadków - obecnych i byłych pracowników Skanskiej, córkę powódki oraz gdańskiego lekarza, prof. Jacka Jassema, kierownika Kliniki Onkologii i Radioterapii AMG. Wersje osób, z którymi pani Hanna pracowała - wpierw w Gdańskim Przedsiębiorstwie Robót Drogowych, a następnie w Skanskiej (która jest jego sukcesorem), różnią się od siebie dość zasadniczo.

  "Specjalnie wydzielone miejsce dla palaczy z wyciągowym wentylatorem. Nalepki na drzwiach biurowych pomieszczeń, informujące o zakazie palenia. Zdyscyplinowani pracownicy, którzy - od momentu wprowadzenia w życie ustawy o zakazie palenia w zakładach pracy - po papierosa i zapalniczkę sięgali tylko w dozwolonych miejscach" - to Skanska widziana oczami bezpośredniego zwierzchnika pani Hanny, nadal zatrudnionego w firmie.
  1 3 »

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze (1)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Próba wyłudzenia?

  hans (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 6 / 2

  Moim zdaniem p.Hanna chce przed śmiercią wyłudzić pieniądze od firmy, w której przepracowała prawie całe życie. Jestem ciekawy czemu nie pisała wcześniej żadnych skarg, jak jeszcze pracowała?...rozwiń całość

  Moim zdaniem p.Hanna chce przed śmiercią wyłudzić pieniądze od firmy, w której przepracowała prawie całe życie. Jestem ciekawy czemu nie pisała wcześniej żadnych skarg, jak jeszcze pracowała? Trzeba było pisać do PIP. Jeśli tam było tak źle, to czemu się wreszcie nie zwolniła? Wtedy by nie zachorowała. Pewnie dlatego że sama po cichu wypalała paczkę dziennie.
  zwiń

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  NASZE AKCJE

  Wideo