27.10.2016
  Czwartek

  O czym piszemy na plus.dziennikbaltycki.pl

  Rozwiń
  27.10.2016
  Zwiń

  Wszyscy się dowiedzą, kto jest dłużnikiem

  Wszyscy się dowiedzą, kto jest dłużnikiem

  Maciej Wajer

  Dziennik Bałtycki

  Dziennik Bałtycki

  Jeszcze w tym roku członkowie Spółdzielni Mieszkaniowej "Wspólny Dom" w Kościerzynie będą mogli się dowiedzieć, kto zalega z płatnościami dla spółdzielni. To pomysł szefostwa, który ma się przyczynić do zmniejszenia zadłużenia.
  Przypomnijmy, że od kilku lat kościerska spółdzielnia "Wspólny Dom" ma dość poważny problem z dłużnikami. W roku 2008 zadłużenie lokatorów przekroczyło nieco ponad 1 mln zł. Teraz władze spółdzielni przygotowują się do zmian w statucie.

  - Będą one polegały na tym, że w statucie zostanie wprowadzony nowy zapis, według którego w rejestrze członków naszej spółdzielni, przy danym nazwisku, znajdzie się informacja dotycząca kwoty zadłużenia danej osoby - wyjaśnia Andrzej Gierszewski, prezes Spółdzielni Mieszkaniowej "Wspólny Dom" w Kościerzynie. - Dzięki temu inny członek spółdzielni będzie mógł się dowiedzieć, kto zalega z czynszem.

  Prezes Gierszewski nie powiedział konkretnie, kiedy zmiany w statucie zostaną wprowadzone. Wiadomo jedynie tyle, że nowe zapisy wejdą w życie jeszcze w tym roku.
  - Z powodu zmian w ustawie o spółdzielczości jesteśmy zobowiązani do wprowadzenia zmian w naszym statucie - dodaje Andrzej Gierszewski.
  1 »

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  NASZE AKCJE

  Wideo