Planetobus chce od gminy Gdańsk pieniędzy za korki

  Planetobus chce od gminy Gdańsk pieniędzy za korki

  Darek Janowski

  Dziennik Bałtycki

  Aktualizacja:

  Dziennik Bałtycki

  Spółka Planetobus Linie Autobusowe domaga się od gminy Gdańsk 10 tys. zł. zadośćuczynienia za straty poniesione w związku z remontem ulicy Spacerowej, która łączy Osowę z Oliwą. Szefostwo PLA twierdzi, że podczas prac panował bałagan organizacyjny.
  Przebudowa Spacerowej trwała z przerwami od listopada 2005 do lipca 2006 roku. Przed gdańskim sądem cywilnym trwa proces w tej sprawie. Straty, jakie PLA wtedy poniósł, sięgają podobno setek tysięcy złotych.

  - Nie chcemy wyrównania wszystkich strat - mówił na wczorajszej rozprawie Jakub Sachse, prezes PLA. - Chodzi nam raczej o zasadę.

  Romuald Nietupski, ówczesny dyrektor Zarządu Dróg i Zieleni w Gdańsku, nadzorującego remont Spacerowej, twierdzi inaczej.
  - Takiego remontu nie da się zrobić bez uciążliwości dla kierowców - mówi Nietupski. - Roszczenia są nieuzasadnione.

  Sachse szefuje również firmie budowlanej, która stawiała domy w Osowej. Pomysł uruchomienia linii autobusowej, łączącej Osowę z dolnymi dzielnicami Gdańska (m.in. z Oliwą) oraz centrum miasta, powstał w 2002 roku.

  - Mieszkańcy tej dzielnicy nie byli skomunikowani z centrum - mówił. - Miasto nie mogło im zapewnić odpowiedniego transportu.

  Początkowo autobusy tej linii oznakowane były numerem 819, od kilku lat jeżdżą jako 820. Trasa stopniowo się wydłużała. Obecnie jadą z Osowy do Oliwy (ulicą Spacerową) dalej do Wrzeszcza, Śródmieścia, wreszcie na Chełm i Ujeścisko.

  - Miesięcznie przewozimy około 75 tysięcy pasażerów, rocznie blisko milion - powiedział sądowi Sachse.
  1 3 4 »

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze (2)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  co z nami na Ujeścisku??

  Katarzyna (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 14 / 11

  moja córka dojeżdża do Wrzeszcza do szkoły sp nr 17 z Ujeściska , jak ona teraz ma się bezpośrednio dostać w jedną i drugą stronę ? część dzieciaków jeździ także do gimnazjum nr 3 na Chełmie z...rozwiń całość

  moja córka dojeżdża do Wrzeszcza do szkoły sp nr 17 z Ujeściska , jak ona teraz ma się bezpośrednio dostać w jedną i drugą stronę ? część dzieciaków jeździ także do gimnazjum nr 3 na Chełmie z Wrzeszcza. Przywróćcie linie 820!!!!zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Osowa ma pod górkę

  aśka (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 10 / 14

  no to teraz będzie strasznie bez tego środka transportu :( marzy nam się tramwaj, który nie będzie stał w korku, ale przecież kogo to obchodzi?!!! :(

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  NASZE AKCJE

  Wideo