28.10.2016
  Piątek

  O czym piszemy na plus.dziennikbaltycki.pl

  Rozwiń

  Dyskusja o Trasie Kaszubskiej

  Dyskusja o Trasie Kaszubskiej

  Janina Stefanowska

  Dziennik Bałtycki

  Dziennik Bałtycki

  We wtorek o godz. 17 w Zespole Kształcenia Podstawowego i Gimnazjalnego nr 23, przy ul. Majora Mieczysława Słabego 6 w Gdańsku Złotej Karczmie, odbędzie się dodatkowe spotkanie informacyjno-konsultacyjne dla mieszkańców Gdańska Matarni w sprawie przebiegu Trasy Kaszubskiej z Lęborka do obwodnicy Trójmiasta.
  To powtórzenie debaty z mieszkańcami, bowiem pierwsza odbywała się podczas ataku zimy i nie wszyscy mieli możliwość na nią dojechać.

  Mieszkańcy Matarni i okolic są bardzo zainteresowani przebiegiem Trasy Kaszubskiej. Dla wielu z nich połączenie drogi ekspresowej z obwodnicą w pobliżu ich domów jest nie do przyjęcia.

  Projektanci przedstawią dotychczasowe koncepcje włączenia Trasy Kaszubskiej do obwodnicy na węzłach w Wielkim Kacku, Owczarni oraz Matarni. Lokalizacja w Matarni ma dwa podwarianty.

  - Z punktu widzenia władz samorządowych, a także ze względu na warunki ruchu drogowego oraz aspekty środowiskowe i społeczne najlepszym rozwiązaniem wydaje się włączenie Trasy Kaszubskiej na węźle Owczarnia - uważa Robert Marszałek, wicedyrektor Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad oddział w Gdańsku. - Na terenie Owczarni istnieją ogródki działkowe, więc nie powinno być trudności z uzyskaniem miejsca pod budowę zespolonego węzła drogowego. Mniejsze bedą problemy w trakcie inwestycji.

  Do końca lutego powstanie raport oddziaływania na środowisko dla wszystkich trzech wariantów połączenia obu dróg. W marcu nastąpi ostateczny wybór rozwiązania, a następnie w ciągu dwóch miesięcy przygotowane zostaną dokumenty do wystąpienia o decyzję środowiskową i przygotowanie studium wykonalności inwestycji.

  Na wtorkowym spotkaniu projektanci przedstawią warianty trasy oraz zbiorą opinie mieszkańców. Z koncepcjami można się zapoznać w internecie w zakładce ortofotomapy na stronie www.lebork-chwaszczyno-s6.dhv.pl.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  NASZE AKCJE

  Wideo