Od quizu do eseju

  Od quizu do eseju

  Przemysław Winter

  Dziennik Bałtycki

  Dziennik Bałtycki

  Konkurs papieski organizowany jest przez Instytut Tertio Millennio po raz piąty. Ale po raz pierwszy instytut, idąc za wskazaniem Jana Pawła II, by być obecnym na współczesnych areopagach, w konkursowych eliminacjach wykorzystuje internet.
  Uczestnikiem konkursu może być każdy uczeń szkoły ponadgimnazjalnej. W lutym organizatorzy umieszczą na stronie instytutu quiz, dotyczący życia i działalności Jana Pawła II. Komu uda się w tym quizie zdobyć wymaganą liczbę punktów, ten będzie mógł zmierzyć się z zadaniem drugiego etapu.
  Tym razem będzie to test online, który rozwiązać trzeba będzie w ciągu godziny. Na stronie www. konkurspapieski.pl znajdą się "lektury obowiązkowe", zawierające informacje, o które będą pytani uczestnicy testu. Data tej próby to 18 marca.

  Około dwudziestki uczniów, którzy najlepiej poradzą sobie z testem, rywalizować będzie w sztuce eseju. Zaś ściśli finaliści, autorzy najlepszych rozprawek, przed komisją w rozmowie bronić będą tez swojego tekstu.

  Zdobywca pierwszego miejsca w każdym regionie, w którym organizowany jest konkurs, w nagrodę pojedzie do Rzymu. Szkoły, najliczniej reprezentowane w II etapie, otrzymają rzutnik multimedialny.
  Wszelkie informacje o konkursie, organizowanym pod hasłem "Papież o młodych, młodzi o Papieżu", na stronie www.tertio.pl.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  NASZE AKCJE

  Wideo