Radiowcy nagłaśniają zwolnienia

  Radiowcy nagłaśniają zwolnienia

  Marcin Kamiński

  Dziennik Bałtycki

  Dziennik Bałtycki

  Transparentami: "Niekompetentnym dziękujemy" i "Dość polityków w zarządach" dziennikarze słupskiej redakcji Radia Koszalin wyrazili swoje obawy dotyczące planowanych zwolnień w rozgłośni.
  A tych ma być sporo, bo z 80-osobowego zespołu pracę ma stracić 30 osób - w ramach zwolnień grupowych. Proces ma rozpocząć się w marcu, a zakończyć w kwietniu br. Słupska redakcja prawdopodobnie "schudnie" o połowę.

  Co więcej - z samodzielnej redakcji może stać się oddziałem terenowym. Radiowcy podczas protestu, jaki zorganizowali w miniony czwartek przed siedzibą słupskiej redakcji Radia Koszalin, odwołali się do porozumień, jakie zawarto z nimi w ubiegłym roku po proteście jednego z dziennikarzy. Wtedy to zarząd zgodził się na 20-procentową obniżkę wynagrodzenia pracowników zamiast zwolnień. Jednak, jak twierdzą dziennikarze i pracownicy radia, obietnicy nie dotrzymano.
  Prezes Radia Koszalin Adam Stacewicz twierdzi, że do negocjacji zostały zaproszone związki zawodowe.

  - Przyczyny zwolnień grupowych to słaba ściągalność abonamentu, zmiana struktury organizacyjnej spółki i chęć zwiększenia wpływów pozaabonamentowych - tłumaczy.
  Zwalniane osoby mają otrzymać ustawową odprawę i wynagrodzenie za okres wypowiedzenia oraz dodatkowe odszkodowania: dwukrotność miesięcznej pensji i 10 tys. zł.

  - Wiemy, że restrukturyzację trzeba przeprowadzić, ale nie w taki sposób - mówi Andrzej Watemborski, szef słupskiej redakcji koszalińskiej rozgłośni. - Tak radykalne cięcia w załodze doprowadzą do upadku Radia Koszalin. Nie będziemy mogli realizować programu regionalnego, jak i programu miejskiego dla mieszkańców Słupska i ziemi słupskiej. Uważamy, że ci ludzie, którzy zarządzają radiem, są niekompetentni. Nie potrafią przedstawić żadnej innej propozycji jak tylko zwolnienia. Stąd nasze wystąpienia nie tylko w Słupsku, ale i w Koszalinie.
  1 »

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  NASZE AKCJE

  Wideo