Matka małej Nikoli pod dozorem policji

  Matka małej Nikoli pod dozorem policji

  Beata Jajkowska

  Dziennik Bałtycki

  Dziennik Bałtycki

  W Gdyni od kilku dni nie mówi się o niczym innym. Ludzie są poruszeni tragedią, która miała miejsce w mieszkaniu przy ulicy Morskiej w dzielnicy Grabówek. To tam na kablu, przywiązanym do rury kaloryfera, powiesił się 33-letni Mariusz K. Obok niego znaleziono jego martwą półtoraroczną córeczkę Nikolę.
  Wszystko wskazuje na to, że dziecko zmarło z głodu i wyczerpania, obok nieżyjącego od wielu dni ojca. Pewnie zanim skonało, długo i przeraźliwie płakało. Tyle że nikt tego płaczu nie słyszał albo słyszeć nie chciał. Sąsiedzi zareagowali dopiero, gdy na klatce wyczuli nieprzyjemny zapach rozkładających się ciał. Choć początkowo mówiło się, że od śmierci ojca do chwili znalezienia zwłok upłynęły dwa tygodnie, z najnowszych ustaleń prokuratury wynika, że Mariusz K. mógł nie żyć już 1 stycznia, czyli co najmniej od 21 dni!

  - Czegoś takiego mógł się dopuścić tylko człowiek ciężko chory - mówi Jacek Santorski, znany psycholog. - Dziwi mnie, że choroby nikt wcześniej nie zdiagnozował. Rzadko zdarza się, by osoba, która coś podobnego robi, nie wysyłała wcześniej sygnałów, że dzieje się z nią coś złego. To, co zrobił ten mężczyzna, przeczy biologicznym prawom natury, czyli ojcowskiemu instynktowi opieki nad dzieckiem.

  Blok przy ul. Morskiej nie cieszy się dobrą sławą. Są w nim mieszkania socjalne, do których trafiają ludzie w różnych sytuacjach życiowych. Dwupokojowy lokal na trzecim piętrze, z łazienką na korytarzu wspólną dla kilku rodzin, Urząd Miasta Gdyni przydzielił eksmitowanemu z innego miejsca Mariuszowi K. Zameldowany w nim był tylko on.

  - Kłótnie i awantury w tym mieszkaniu to była codzienność - starszy pan mieszka po sąsiedzku, ale nazwiska woli nie podawać. - Oboje nie stronili od alkoholu, on pracował na budowach, ona chyba wcale. Dzieckiem niewiele się zajmowała, znikała na całe tygodnie. To pewnie było tylko kwestią czasu, że dojdzie do tragedii, a teraz nas się obwinia o to, że wcześniej nie powiadomiliśmy policji. Tu się nikt w rodzinne sprawy mieszać nie chce. Bo po co? Żeby samemu oberwać?

  Dlatego ktoś zadzwonił na policję dopiero, gdy zapach rozkładających się ciał stał się nie do wytrzymania. Strażacy wyważyli drzwi, a widoku, który im się ukazał, długo żaden z nich nie zapomni. Martwy mężczyzna leżał na podłodze, obok niego na poduszce leżały zwłoki dziecka.
  Policjanci zatrzymali matkę małej Nikoli, Beatę B., w jednym z gdyńskich mieszkań, była trzeźwa. Przed prokuratorem wyraziła żal, że pozostawiła dziecko pod opieką ojca. Nieoficjalnie wiadomo, że w styczniu po ponad tygodniu nieobecności wróciła do mieszkania i nie mogąc dostać się do środka, wezwała policję. Ta zgodziła się wyważyć drzwi, ale na koszt kobiety. Beata B. odmówiła i przez kolejne prawie dwa tygodnie nie interesowała się dzieckiem i konkubentem.
  1 »

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze (2)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  a gdzie byli sąsiedzi

  Justyna (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 5 / 6

  Najsmutniejsze jest to, że takie tragedie na krótko poruszaja nasze serca. Jesteśmy oburzeni , wstrząsnięci porozmawiamy i na tym koniec. Gdybyśmy na co dzień byli bardziej wyczuleni na otoczenie i...rozwiń całość

  Najsmutniejsze jest to, że takie tragedie na krótko poruszaja nasze serca. Jesteśmy oburzeni , wstrząsnięci porozmawiamy i na tym koniec. Gdybyśmy na co dzień byli bardziej wyczuleni na otoczenie i mieli odwagę ingerować aby pomóc bezbronnym dzieciom, może mała Nikola żyła by dziś. Nie wierzę że sąsiedzi nie znali sytuacji w tym domu, akceptacja środowiska przyzwala na takie tragedie. A gdzie był ten kurator matki zza biurka kontrolował sprawę. To dziecko umierało w strasznych meczarniach życzę tej kobiecie tego samego. Jej postepowania nie usprawiedliwi nic. Należalo jej od razu odebrać dziecko jeżeli do poprzednich straciła prawa. zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  w pale sie nie mieści

  man (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 5 / 5

  tego by nie wymylsił Hitchock

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  NASZE AKCJE

  Wideo