Menu Region

Test Szóstoklasisty 2013: Pytania i odpowiedzi sprawdzianu...

Test Szóstoklasisty 2013: Pytania i odpowiedzi sprawdzianu szóstoklasistów [ARKUSZE, ROZWIĄZANIA]

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Dziennik Bałtycki

Anna Mizera-Nowicka

Prześlij Drukuj
Mniejsza czcionka Większa czcionka
Sprawdzian szóstoklasisty 2013 już za nami. Czy zadania, z jakimi musieli się zmierzyć uczniowie były trudne? TESTY SZÓSTOKLASISTÓW 2013 ODPOWIEDZI!
  • Uczniowie w Szkole Podstawowej nr 27 w Gdańsku na chwile przed sprawdzianem.

Sprawdzian szóstoklasisty 2015. Język polski i matematyka [ARKUSZE,PYTANIA,ODPOWIEDZI]
WAŻNE! TUTAJ ZNAJDZIESZ TEST SZÓSTOKLASISTY 2014 - ARKUSZ CKE,PYTANIA, ODPOWIEDZI, ROZWIĄZANIA- Było dużo prościej niż podczas próbnego sprawdzianu.
Z matematyki właściwie wszystko było łatwe - mówi Paweł Guzek, uczeń Gdańskiej Autonomicznej Szkoły Podstawowej.

Jego słowa potwierdza również rówieśniczka, Anna Szymczak: - Najbardziej obawiałam się, że będą pierwiastki czy liczby ujemne, a wystarczyło porównać pola i objętości oraz zamienić złotówki na grosze i zaokrąglić liczby.

Próbny Sprawdzian Szóstoklasisty 2014. TEST 9.01. napisze 19 tys. Pomorzan! [ARKUSZE, ODPOWIEDZI]Oto zadania, które musieli rozwiązać szóstoklasiści:
ARKUSZ PYTAŃ


Uczniowie podkreślają, że większych kłopotów nie sprawiły im też zadania z polskiego. Musieli m. in. napisać argumentację, dlaczego warto poprawnie mówić i pisać w języku polskim oraz w liście polecić swojemu koledze ulubiona książkę. Jak się okazuje sporą popularnością cieszyła się m. in. "Akademia Pana Kleksa" oraz "Zwiadowcy".

Pewne problemy pojawiły się przy określaniu, czym jest przytoczony w sprawdzianie fragment tekstu. - Ja postawiłam na tekst popularno-naukowy, ale w sumie mogło to też być hasło ze słownika poprawnościowego - mówi jedna z uczennic.

Nauczyciele jednak nieco studzą entuzjazm swoich uczniów. Radzą z przesadną radością poczekać do wyników.
- Znaczenie przecież ma również klucz oceniania - podkreślają. I dodają, że już dochodzą do nich głosy podopiecznych, którzy zapomnieli napisać autora omawianej książki czy wrócić do nierozwiązanego zadania.
Prezentowane odpowiedzi nie pochodzą z klucza, który przygotowała Centralna Komisja Egzaminacyjna. Odpowiedzi są przygotowane przez nauczycieli z poznańskich podstawówek.
1 »

W związku z ciszą wyborczą komentarze zostały wyłączone, zapraszamy z powrotem w niedzielę wieczorem.