Bulwar pokonał salon

  Bulwar pokonał salon

  Beata Jajkowska

  Dziennik Bałtycki

  Dziennik Bałtycki

  Pierwsza nagroda przypadła Gdyni za te parasole i...
  1/5
  przejdź do galerii

  Pierwsza nagroda przypadła Gdyni za te parasole i... ©Tomasz Bołt

  To bulwar Nadmorski w Gdyni i przylegający do niego plac zabaw na plaży Śródmieście. Projekt zwyciężył w listopadzie ub.r. w ogólnopolskim konkursie Bramy Kraju na najlepszą inwestycję w zakresie wyposażenia przestrzeni publicznej w meble miejskie. Gdynia nie tylko zdobyła pierwszą nagrodę, ale otrzymała też jedno z trzech wyróżnień, tym razem za umeblowanie ul. Świętojańskiej z placem Kaszubskim.


  Od wtorku wystawę, będącą pokłosiem tego konkursu, oglądać można w Centrum Gemini. - Gdynia po raz trzeci wzięła w nim udział i po raz drugi wygrała - mówi Grzegorz Gromow z firmy AMS, organizatora konkursu. - Już w kwietniu 2006 r. otrzymała główną nagrodę za witacze przy wjeździe do miasta. Za najlepszy w Polsce uznano ten z hasłem "Uśmiechnij się, jesteś w Gdyni!" Dlatego właśnie do tego miasta najpierw wystawa zawitała. Potem obejrzą ją m.in. mieszkańcy Warszawy, Krakowa i Rzeszowa.

  Projekt Bramy Kraju składa się z kilku części: konferencji dla samorządów, konkursu na najlepsze rozwiązanie z zakresu marketingu miejskiego, wystawy oraz książki. Do konkursu mogą startować zrealizowane w ciągu ostatnich 10 lat inwestycje. Przyznawane są trzy nagrody - po 150, 100 i 50 tys. zł, które przeznaczane są na kampanię promującą miasto na billboardach.

  Bulwar Nadmorski, po przebudowie w 2007 r., według projektu Jacka Dorosza, wyposażony został w 43 parasole, które w ciągu dnia chronią przed słońcem, a po zmierzchu pełnią funkcję latarni. Częścią bulwaru jest pierwszy w Polsce wkomponowany w plażę nowoczesny plac zabaw dla dzieci.
  Wystawa pokonkursowa w Centrum Gemini w Gdyni potrwa do końca stycznia. Wstęp na nią jest bezpłatny.


  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  NASZE AKCJE

  Wideo