Nie bój się podjąć pracy

  Nie bój się podjąć pracy

  Piotr Weltrowski

  Dziennik Bałtycki

  Dziennik Bałtycki

  Pracę stracić może każdy. Dla wielu jednak taka sytuacja może okazać się problemem nie do pokonania, przynajmniej bez pomocy z zewnątrz. Pomoc taką bezrobotnym z Sopotu zaoferować chcą pracownicy socjalni Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Sopocie. Właśnie rozpoczyna się, realizowany przez nich już po raz drugi, program "Przyszłość w Twoich rękach".
  Pani Bogumiła Kowalska ma 52 lata, samotnie wychowuje córkę. Pracę straciła ponad dwa lata temu. Chociaż od dawna bezrobocie w Sopocie jest najniższe w kraju, a bez zajęcia pozostaje w mieście około 2 proc. jego mieszkańców, to znalezienie nowej pracy przekraczało możliwości pani Bogumiły.

  Z jednej strony, szukanie zajęcia utrudniała jej sytuacja życiowa i konieczność opieki nad dzieckiem, z drugiej, do głosu dochodzić zaczął aspekt psychologiczny, dla specjalistów nie jest bowiem tajemnicą to, że im dłużej pozostajemy bez pracy, tym trudniej nam ją znaleźć.
  Wszystko zmieniło się, gdy na początku zeszłego roku pani Bogumiła znalazła się w gronie 20 osób objętych pierwszą edycją programu "Przyszłość w Twoich rękach".


  - Nagle okazało się, że wszystko potrafimy, że większość naszych problemów istnieje tylko w naszych głowach - mówi pani Bogumiła. - Wiele dały nam szczególnie spotkania z psychologiem. Z dnia na dzień otworzyły się dla nas zupełnie nowe perspektywy.

  Realizacja programu zakończyła się 31 grudnia zeszłego roku. Na efekty, przynajmniej w wypadku pani Bogumiły, czekać nie trzeba było długo. Wczoraj złożyła ona ostatnie potrzebne dokumenty w Urzędzie Pracy. Zaczyna nowy etap w swoim życiu - otwiera własny biznes, kwiaciarnię.
  - To właśnie jest głównym celem naszego programu. Nie rozliczamy osób w nim uczestniczących z tego, czy podejmą jakąś pracę. Uczymy je raczej przełamywać własne bariery, dajemy im pewność siebie - tłumaczy Natasza Ligocka-Świerk, koordynator projektu.
  1 »

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  NASZE AKCJE

  Wideo