Słupski szpital działa według ISO

  Słupski szpital działa według ISO

  Marcin Kamiński

  Dziennik Bałtycki

  Dziennik Bałtycki

  Dyrekcja i personel szpitala w Słupsku mają powody do dumy. Placówka uzyskała wczoraj potwierdzenie nadania certyfikatu zarządzania jakością ISO 9001 2001.
  Dokument wręczył dyrekcji Andrzej Bielecki, przedstawiciel firmy TUV NORD Polska, który certyfikował szpital. Otrzymanie tego dokumentu oznacza wysoką jakość usług oraz najwyższe procedury działań na poszczególnych stanowiskach pracy.

  - Jesteśmy w Unii Europejskiej, w XXI wieku i w przeddzień przeprowadzki do nowego szpitala, dłużej czekać na to nie było można - mówi Ryszard Stus, dyrektor słupskiego szpitala. - Taki certyfikat ma już wiele placówek w Polsce.

  Zdaniem dyrektora, certyfikat to odzwierciedlenie nie stanu technicznego budynków, ale tego, w jaki sposób zmieniono podejście do pacjentów i personelu do pracy.
  - Jakość wykonania pracy przekłada się na bezpieczeństwo pacjentów.

  Szpital to nie jest zwykły zakład pracy, to zakład szczególny. Ponad 1000-osobowa załoga wykonała wszystkie zalecenia na piątkę, o co bardzo obawiałem się ja i inni dyrektorzy szpitali, którzy wprowadzają certyfikację i mają audyty - dodaje Ryszard Stus.

  W związku z uzyskaniem certyfikatu słupski szpital powinien otrzymać w kontrakcie z Narodowym Funduszem Zdrowia dodatkowy punkt, co oznacza, że placówce rocznie przybędzie około 1 mln zł.

  Do uzyskania ISO szpital przygotowywał się od lipca 2007 r., m.in. opracowywano procedury działań na poszczególnych stanowiskach pracy. Nowy szpital, który jest budowany już ponad 20 lat, zostanie oddany do użytku prawdopodobnie w 2010 roku.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  NASZE AKCJE

  Wideo