Urzędnik stracił pracę, bo groził policjantom

  Urzędnik stracił pracę, bo groził policjantom

  Wojciech Piepiorka

  Dziennik Bałtycki

  Dziennik Bałtycki

  Karolina Jachowicz jest nowym szefem Referatu Spraw Obywatelskich w Urzędzie Miejskim w Człuchowie. Pełni obowiązki kierownika, w zastępstwie zwolnionego Jarosława P. Przypomnijmy, że były szef referatu stracił pracę z początkiem roku.
  Zwolniono go po tym, jak Sąd Rejonowy w Człuchowie warunkowo umorzył na dwa lata postępowanie wobec niego. P. przyznał się, że we wrześniu 2008 roku znieważył policjantów i groził im, że ich zabije (funkcjonariusze interweniowali wobec urzędnika, gdy po pijanemu uszkodził czyjś samochód).

  Umarzając postępowanie, sąd ustalił, że P. popełnił zarzucane mu czyny, ale wziął pod uwagę jego dotychczasową nieskazitelność i uznał, że wina i społeczna szkodliwość tych czynów nie są znaczne, a przestępstwa zagrożone są karą niższą niż trzy lata więzienia. Jarosław P. musiał zapłacić 1500 zł na cele charytatywne i pokryć 190 zł kosztów sądowych. Wyrok jest prawomocny.

  - Urzędnik, tym bardziej na kierowniczym stanowisku, powinien godnie reprezentować ratusz, zarówno w pracy, jak i poza nią - komentuje sprawę burmistrz Człuchowa Ryszard Szybajło.
  Jarosław P. nie jest jedynym urzędnikiem z Człuchowa, który ma problemy z prawem. Prokuratura Rejonowa w Bytowie prowadzi dochodzenie w sprawie przekroczenia uprawnień przez pracownika Wydziału Ewidencji Gospodarczej Urzędu Miejskiego w Człuchowie Jacka O.

  Proceder miał polegać na wydawaniu decyzji o wpisie do ewidencji działalności gospodarczej lub zmianach w zakresie wpisu bez pobierania stosownych opłat. O. przez kilka lat miał sobie przywłaszczyć w ten sposób kilkadziesiąt tysięcy złotych. Postępowanie zostało wszczęte 4 lipca 2008 roku i nadal trwa przesłuchiwanie świadków. Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy, Jacek O. może usłyszeć kilka zarzutów.

  Na początku czerwca 2008 roku Jacek O. został zwolniony z pracy dyscyplinarnie. Podobno przyznał się do kradzieży i zadeklarował, że odda całą kwotę, której przywłaszczenie mu się udowodni.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze (2)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Sprytny facet

  Anilah (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 5 / 4

  Jeśli jest się nieskazitelnym to można bezkarnie "obiecywać" policjantom nawet, że ich się zabije. Natomiast niejaki prof. Zybertowicz za jakąś niezręczną frazę zupełnie nie zagrażającą życiu...rozwiń całość

  Jeśli jest się nieskazitelnym to można bezkarnie "obiecywać" policjantom nawet, że ich się zabije. Natomiast niejaki prof. Zybertowicz za jakąś niezręczną frazę zupełnie nie zagrażającą życiu niejakiego Michnika dostał surową karę - ileś tam zapłacić i obwieścić solenne przeproszenie
  w trzech ważnych gazetach ( to b. dużo kosztuje ). Widać jak bardzo surowość polskiego wymiaru sprawiedliwości zależy od położenia geograficznego wyrokującego sądu.
  Ten ostatni to sprytny facet: "odda całą kwotę, której przywłaszczenie mu się udowodni" !
  Wyrażnie liczy na nieudolność sądu. To co ukradł i czego mu się nie udowodni to jego czysty zysk! Ot wolnorynkowa gospodarka złodzieja.zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Ktoś ma wątpliwości?

  krytyk (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 2 / 5

  Dla ludzi tego typu, łamiących ewidentnie prawo, nie ma miejsca w jednostkach adminisrtacji publicznej. Mają raczej kwalifikacje do pracy przy wyrębie lasów - tam ukraść nie łatwo i naubliżać...rozwiń całość

  Dla ludzi tego typu, łamiących ewidentnie prawo, nie ma miejsca w jednostkach adminisrtacji publicznej. Mają raczej kwalifikacje do pracy przy wyrębie lasów - tam ukraść nie łatwo i naubliżać policjantom raczej trudno. zwiń

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  NASZE AKCJE

  Wideo