Sprawdzian trzecioklasisty z Operonem. Testy z języka...

Sprawdzian trzecioklasisty z Operonem. Testy z języka polskiego i matematyki [ARKUSZE I ODPOWIEDZI]

Anna Mizera-Nowicka

Dziennik Bałtycki

Aktualizacja:

Dziennik Bałtycki

Sprawdzian trzecioklasisty z Operonem. Testy z języka polskiego i matematyki [ARKUSZE I ODPOWIEDZI]
1/12
przejdź do galerii

©Karolina Misztal / Dziennik Bałtycki

Trzecioklasiści stanęli w czwartek przed nie lada wyzwaniem. Pisali bowiem swój pierwszy sprawdzian kompetencji. Arkusze z języka polskiego oraz matematyki przygotowało dla nich Wydawnictwo Pedagogiczne Operon.

OBUT 2013. Sprawdzian trzecioklasistów 21.05.2013 [ZASADY EGZAMINU]KLIKNIJ I ZOBACZ!

Sprawdzian z Operonem 2013: ARKUSZE TESTÓW I ODPOWIEDZI
aktualizacja, godz. 12

W całej Polsce arkusze przygotowane przez Wydawnictwo Pedagogiczne Operon rozwiązywali uczniowie z ponad 7 tys. szkół. Na Pomorzu do sprawdzianu podeszło 360 placówek edukacyjnych, w tym Szkoła Podstawowa nr 79 w Gdańsku.

Tysiące uczniów klas trzecich zasiadło dziś przed pierwszym w ich życiu ogólnopolskim sprawdzianie kompetencji. Dzieci musiały rozwiązać zadania z polskiego oraz matematyki. Szybciej uporali się z tymi drugimi.

- To już czwarty rok, gdy bierzemy udział w tym sprawdzianie. Uważam, że dzięki temu 3-klasiści mają okazję poczuć namiastkę tego, co spotka ich w 6 klasie. Mam nadzieję, że potem będą się mniej stresować, bo trening czyni mistrza - mówi Michał Zapolski-Downar, dyrektor SP nr 79. - Obserwując moich uczniów miałem wrażenie, że w tym roku są wyjątkowo spokojni - podkreśla.

Dużego stresu nie przeżyli też 3-klasiści ze SP nr 52 w Gdańsku. Nauczyciele podkreślają, że Wydawnictwo Pedagogiczne Operon w tym roku przygotowało tuż przed sprawdzianem specjalną prezentację multimedialną, która pomogła opanować nerwy. Dzieci uspokajał bowiem bohater filmu "Bratek".

- Uczniowie dużo wcześniej napisali arkusze z matematyki. Wydaje mi się, że polski mógł być dla nich trudny. Najpierw czytali opowiadanie o Muminkach. Potem musieli je sami dokończyć. 3-klasiście może to jeszcze sprawiać trudność - opowiada nauczyciel z SP nr 52, Katarzyna Sarna.

Informacje o tym, jak uczniom z całej Polski poszedł tegoroczny sprawdzian specjaliści Operona podadzą pod koniec kwietnia.

SPRAWDZIAN TRZECIOKLASISTY Z OPERONEM - ARKUSZE I ODPOWIEDZI znajdziecie 15 marca na naszym portalu oraz w papierowym wydaniu "Dziennika Bałtyckiego".aktualizacja, godz.7:00

- Język polski będzie zawierał 12 zadań: osiem z nich to zadania zamknięte, cztery - otwarte. W zadaniach zamkniętych uczeń wybiera jedną z trzech podanych możliwości - mówi Alicja Pawłowska z Operona. - Arkusz z matematyki będzie się składał z 14 zadań: 10 z nich to zadania zamknięte, a cztery - otwarte. Za poprawne wykonanie wszystkich zadań uczeń może uzyskać 40 punktów, po 20 z każdego arkusza.

Na podstawie sprawdzianu z języka polskiego egzaminatorzy ocenią poziom czytania, pisania oraz elementy wiedzy o języku trzecioklasistów. Z kolei arkusz z matematyki sprawdzi umiejętności liczenia, praktyczne, rozwiązywania zadań tekstowych oraz sprawność rachunkową.

Jak podkreślają specjaliści z Operona, sprawdzian przygotowują doświadczeni egzaminatorzy, a placówki biorące w nim udział, mogą otrzymać opracowane przez wydawnictwo raporty, które przedstawiają wyniki ogólnopolskie poszczególnych szkół oraz uczniów.

Egzamin rozpocznie się o godz. 9. - Uczniowie najpierw obejrzą film terapeutyczny, który wprowadzi ich do sprawdzianu - informuje Alicja Pawłowska. - Następnie nauczyciel przeczyta instrukcję. O 9.15 uczniowie powinni przystąpić do zadań z języka polskiego, (45 minut). Po 15 minutowej przerwie - o godz. 10.15 planowo należy rozpocząć matematykę.

Codziennie rano najważniejsze informacje z "Dziennika Bałtyckiego" prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera!


Możesz wiedzieć więcej!Zarejestruj się i czytaj wybrane artykuły Dziennika Bałtyckiego www.dziennikbaltycki.pl/piano

Komentarze (6)

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
jest

bleble (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 1

jestem na początku


Autor komentarza nie dodał zdjęcia
Heja

tralala (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 1

super trzecia klasa

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
radek

radek (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 45 / 40

czesc

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
Proste czy nie ??

Uczannica (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 30 / 39

Mam nie długo test trzecio klasisty i trochę się boje pomóżcie proszę z góry Dziękuję
(-;

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
wee

we (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 71 / 95

wdwewewewe

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
ODPOWIEDZI do dzisiejszego testu!

Adam (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 95 / 72

Czesc, znalazłem w internecie odpowiedzi do dzisiejszego testu, mozecie je pobrać tutaj:
http://hostujmy.pl/download/26502/zVkOWJ

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

NASZE AKCJE

Wideo