Sport

    Najlepsi w Gdyni

    Najlepsi w Gdyni

    Marek Stern

    Dziennik Bałtycki

    Dziennik Bałtycki

    42 statuetki wręczył prezydent Gdyni Wojciech Szczurek gdyńskim sportowcom i mecenasom gdyńskiego sportu (wyróżnionych zostało 39 firm) za sukcesy i działalność w 2008 roku.
    Laury dla najlepszych odebrali piłkarka ręczna Łączpolu Monika Aleksandrowicz, która w minionym roku trafiła do reprezentacji Polski oraz piłkarz Arki Dariusz Ulanowski, który w jej barwach rozegrał do tej pory 405 meczów. Drużyną roku zostały koszykarki Lotosu PKO BP.

    Trenerem roku w Gdyni został Andrzej Lutomski, który wyszkolił kilka pokoleń żeglarzy. Sportowymi nadziejami na przyszłość okrzyknięto Justynę Polak (Morski Klub Płetwonurkowy), piłkarza Marcina Budzińskiego (Arka), Angelikę Paradowską (Stowarzyszenie Gimnastyki Artystycznej), karatekę Macieja Bujniewskiego (Maximus), Olgę Grządziel (Klub Lekkoatletyczny), rugbistę Marcela Zembronia (RC Arka) i specjalistkę od armwrestlingu Martę Choromańską (Złoty Tur).

    Wyróżniono także masterów: maratończyka Antoniego Cichończuka oraz Stowarzyszeniu Grupa Pływacka Gdynia Masters.

    Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

    Komentarze

    Dodajesz komentarz jako: Gość

    Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

    Liczba znaków do wpisania:

    zaloguj się

    Sport z kraju i ze świata

    Zobacz więcej na Sportowy24.pl

    Tabela Ekstraklasy

    Lp. Drużyna M. Pkt. Z. R. P. Bramki
    Awans do grupy mistrzowskiej
    Miejsce w grupie spadkowej
    1 Lechia Gdańsk Live 18 36 11 3 4 28-22
    2 Jagiellonia Białystok Live 17 33 10 3 4 30-15
    3 Bruk-Bet Termalica Nieciecza Live 18 30 9 3 6 22-23
    4 Legia Warszawa Live 18 29 8 5 5 33-21
    5 Lech Poznań Live 17 28 8 4 5 26-16
    6 Zagłębie Lubin Live 18 27 7 6 5 25-20
    7 Pogoń Szczecin Live 18 25 6 7 5 30-24
    8 Wisła Kraków Live 18 24 7 3 8 29-33
    9 Korona Kielce Live 18 23 7 2 9 25-37
    10 Śląsk Wrocław Live 18 22 5 7 6 20-24
    11 Piast Gliwice Live 18 22 5 7 6 19-26
    12 Arka Gdynia Live 17 20 5 5 7 18-23
    13 Cracovia Live 17 18 4 6 7 26-24
    14 Wisła Płock Live 18 18 4 6 8 19-23
    15 Ruch Chorzów Live 17 17 5 2 10 23-31
    16 Górnik Łęczna Live 17 14 3 5 9 17-28

    Tabela PlusLigi

    Lp. Drużyna M Pkt Sety Małe punkty
    1 ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 11 29 31:8 958:787
    2 PGE Skra Bełchatów 11 25 27:10 827:806
    3 Asseco Resovia Rzeszów 11 25 27:12 835:758
    4 Jastrzębski Węgiel 11 22 29:19 1095:986
    5 Indykpol AZS Olsztyn 11 21 25:17 964:902
    6 Cuprum Lubin 11 20 24:17 924:850
    7 GKS Katowice 11 17 19:19 850:872
    8 Cerrad Czarni Radom 10 16 19:19 877:896
    9 Effector Kielce 11 15 23:25 1022:1069
    10 MKS Będzin 10 15 19:21 862:865
    11 Lotos Trefl Gdańsk 11 14 20:25 996:1027
    12 AZS Politechnika Warszawska 10 12 16:20 821:858
    13 Łuczniczka Bydgoszcz 11 9 15:27 870:933
    14 AZS Częstochowa 11 8 13:29 835:902
    15 Espadon Szczecin 11 5 11:29 841:908
    16 BBTS Bielsko-Biała 10 5 7:28 671:829