18+

Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

W liceum prowadzą lekcje przez internet

Maria Sowisło
Ryszard Kuchta, dyrektor czerskiego ogólniaka przeprowadził już kilka e-lekcji
Ryszard Kuchta, dyrektor czerskiego ogólniaka przeprowadził już kilka e-lekcji Maria Sowisło
Nadawać na tych samych falach co młodzież - taki cel przyświecał nauczycielom czerskiego Liceum Ogólnokształcącego im. Wincentego Pola, którzy uruchomili internetowe lekcje.

Stworzona została strona, na której uczniowie mogą znaleźć testy sprawdzające wiedzę, materiały przydatne podczas przygotowania się do matury, rozpisane lekcje na temat lektur szkolnych, a nawet same lektury.

- Zawsze się zastanawiam, czy na przykład uczyć młodzież ładnego pisania listów, przymuszać ich do tego, czy po prostu pójść z duchem czasu, nadawać na ich falach i ukierunkować naukę w taki sposób, żeby przyswoili wiedzę na swoich warunkach - mówi Ryszard Kuchta, dyrektor LO w Czersku. - Myślę, że ten drugi sposób jest mniej stresujący i nauczycieli, i naszych uczniów.

Program "Moodle", na którym czerskie liceum się opiera, został już przetestowany i jest używany z powodzeniem w Australii. Podobne sposoby na prowadzenie e-lekcji znane są już w Norwegii oraz Holandii. W przyszłości uczniowie będą mogli uczestniczyć w lekcjach za pomocą kamer internetowych. Nie będzie żadnych problemów, aby obejrzeć prezentację z lekcji, z tekstem czytanym przez nauczyciela. Ten innowacyjny pomysł na dobre ma ruszyć już we wrześniu tego roku.

- Jeśli ucznia nie będzie w szkole z różnych przyczyn, to nauczyciel wrzuci na tę stronę materiały z lekcji, a nawet sprawdzian i uczeń nie wychodząc z domu, może być na bieżąco - tłumaczy Kuchta. - Na razie sami uczymy się tego programu.

Co ciekawe, testy, które już się znajdują na stronie internetowej, może rozwiązać tylko uczeń, któremu administrator przypisze uprawnienia do otwarcia konkretnego ćwiczenia. Jeśli uczeń popełni błąd w rozwiązywanych zadaniach, może go poprawić, ale nauczyciel będzie widział, ile razy "strzelał".

- Na razie ci, którzy rozwiązują testy, otrzymują plusy za aktywność - dodaje Ryszard Kuchta.
Na stronę internetową nie dostanie się zwykły użytkownik internetu. Dostęp ma obecnie ok. 200 osób - nauczyciele i część uczniów.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na dziennikbaltycki.pl Dziennik Bałtycki