Matura na próbę

  Matura na próbę

  Agata Cymanowska

  Dziennik Bałtycki

  Dziennik Bałtycki

  Około 21,3 tys. pomorskich maturzystów przystąpiło w piątek do próbnej matury z języka polskiego na poziomie podstawowym.
  Zdający mieli do wyboru dwa tematy: analizę porównawczą tekstów lirycznych - "Hymnu" (Pieśń XXV) Jana Kochanowskiego i hymnu "Smutno mi, Boże" Juliusza Słowackiego oraz analizę fragmentu "Ludzi bezdomnych" Stefana Żeromskiego.

  - Tematy były raczej bezpieczne, a utwory powszechnie znane - przyznaje Alina Suchomska-Chabior, polonistka z III LO w Gdańsku. - Uczniowie wybierali oba, choć częściej analizę poezji. Mimo wszystko było to jednak zadanie trudniejsze, ale proza Żeromskiego jest obecnie wśród uczniów niemodna.

  Wielu zdających skorzystało z obowiązującego po raz pierwszy od tego roku przywileju, dającego możliwość przystąpienia do próbnej matury z języka polskiego również na poziomie rozszerzonym (egzamin odbędzie się w środę). Wcześniej, w poniedziałek maturzyści zmierzą się z zadaniami z języka obcego, a we wtorek z wybranego przedmiotu.

  Przypomnijmy, że 7 lutego mija termin złożenia ostatecznej deklaracji maturalnej.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  NASZE AKCJE

  Wideo