Lotos Trefl Gdańsk po raz drugi przegrał z Delectą Bydgoszcz

Patryk Kurkowski
Lotos Trefl tylko w pierwszym secie zdołał nawiązać walkę z najlepszą drużyną sezonu zasadniczego PlusLigi. W pozostałych odsłonach gdańszczanie wyraźnie ustępowali znakomitej na własnym parkiecie Delekcie Bydgoszcz, w efekcie przegrali już drugie spotkanie w ćwierćfinale play-off.

Żółto-czarni rozpoczęli obiecująco. Nasi siatkarze wprawdzie nie zachwycali efektywnością w ataku, ale patrząc na całokształt prezentowali się dobrze. W każdym razie na tyle, że schodzili z niemałą zaliczką na drugą przerwę techniczną. Po powrocie na parkiet nadal bliżej zwycięskiego otwarcia byli gdańszczanie, ale niestety nie zdołali utrzymać prowadzenia. Zawodnicy Dariusza Luksa koszmarnie spisali się w dramatycznej końcówce, która padła łupem gospodarzy.

Zupełnie inaczej wyglądała druga partia. Delecta wskoczyła bowiem na wyższy poziom i od początku kontrolowała przebieg wydarzeń. Lotos Trefl nie był w stanie dotrzymać kroku przeciwnikowi, który szybko odskoczył. Wprawdzie przewaga nie była ogromna, lecz żółto-czarni spisywali się słabo i odrobienie strat było po prostu poza ich zasięgiem.

Bolesna była ostatnia odsłona konfrontacji. O ile w poprzedniej trzymali się jeszcze niedaleko gospodarzy, o tyle w tej zostali doszczętnie rozbici. Nasza drużyna nie była w stanie zagrozić atakiem, ale fatalnie funkcjonowała też obrona. Nic dziwnego, że rywalizacja zakończyła się już po trzech setach.

MVP meczu wybrano Dawida Konarskiego, 24-letni atakujący bydgoszczan.

To druga wygrana Delecty w ćwierćfinale play-off. Trzecie spotkanie odbędzie się jutro o godz. 19 w gdańsko-sopockiej Ergo Arenie. Jeśli ponownie górą będą podopieczni Piotra Makowskiego, to najlepsza drużyna sezonu zasadniczego ekspresowo awansuje do półfinału play-off PlusLigi. Gdańszczanom pozostanie natomiast walka o miejsca 5-8.

Gdyby ziścił się jednak inny scenariusz i wygrana padłaby niespodziewanie łupem naszych siatkarzy, to do czwartego spotkanie dojdzie w niedzielę w Gdańsku.

Delecta Bydgoszcz - Lotos Trefl Gdańsk 3:0 (26:24, 25:21, 25:15)

Delecta: Masny (1), Antiga (12), Wika (7), Jurkiewicz (7), Konarski (19), Wrona (10), Dębiec (libero) oraz Wieczorek, Lipiński (1).

Lotos Trefl: Kamiński (9), Gawryszewski (6), Mika (11), Szczurek (4), Kaźmierczak (3), Żaliński (9), Rusek (libero) oraz Hietanen, Mikołajczak (4), Stępień.

Stan rywalizacji: 2:0 dla Delecty