Trójmiasto pod śniegiem

  Trójmiasto pod śniegiem

  Paweł Rydzyński

  Dziennik Bałtycki

  Aktualizacja:

  Dziennik Bałtycki

  Kilka godzin śnieżnej zadymki sparaliżowało w środę życie w Trójmieście. Zamknięto obwodnicę, na drogach utworzyły się gigantyczne korki. Nie działało lotnisko, z problemami kursowały tramwaje i pociągi. W wielu dzielnicach wystąpiły przerwy w dostawie prądu.
  Przez kilka godzin nieprzejezdny był 8-kilometrowy fragment obwodnicy pomiędzy Chylonią i Karwinami. Najpierw ciężarówki zakorkowały trasę w kierunku Gdyni, a niedługo później także w kierunku Gdańska. Tiry sparaliżowały ruch na estakadzie Kwiatkowskiego, łączącej gdyński port z obwodnicą. - Nasz sprzęt do odśnieżania nie był nawet w stanie tam dojechać, także ugrzązł w korkach - rozkładał ręce Piotr Michalski, rzecznik gdańskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.


  Do późnego wieczora przejazd przez centrum aglomeracji zabierał kilkakrotnie więcej czasu niż zwykle. Tradycyjnie korkowały się wszystkie dojazdy do obwodnicy. - Średnia prędkość spadła 3-4 razy - informował Mieczysław Kotłowski, szef gdańskiego Zarządu Dróg i Zieleni. - Zwracam jednak uwagę, że w związku z zamknięciem obwodnicy policja kierowała pojazdy na drogi miejskie. W sumie zatem nie było tak źle, a skierowanie do miasta samochodów z obwodnicy spowodowałoby duże problemy także latem.

  Problemy nie ominęły komunikacji szynowej. O godz. 14.30 wykoleił się tramwaj na pętli na Siedlcach. Na szczęście, nikt nie ucierpiał. - Przyczyną wypadku był śnieg zalegający w zwrotnicach - wyjaśniała Izabela Kozicka-Prus, rzecznik Zakładu Komunikacji Miejskiej w Gdańsku.

  Z powodu zamarzniętej zwrotnicy w Cisowej pociągi SKM przez pewien czas przyjeżdżały do Gdyni od strony Wejherowa co pół godziny. Przed południem natomiast przez półtorej godziny SKM-ki kursowały po jednym torze pomiędzy Sopotem i Orłowem. Zerwana była sieć trakcyjna, jednak - jak tłumaczył Leopold Naskręt z SKM - ta awaria nie była spowodowana zimową aurą.
  1 »

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  NASZE AKCJE

  Wideo