Sobota
  22.10.2016

  Dzisiaj w serwisie plus.dziennikbaltycki.pl

  Rozwiń

  Gdynia stroi instrumenty na Finał WOŚP

  Gdynia stroi instrumenty na Finał WOŚP

  Beata Jajkowska

  Dziennik Bałtycki

  Dziennik Bałtycki

  Ale będzie się w Gdyni działo! W ubiegłym roku w mieście uzbierano dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy 430 tys. zł. Nikt nie ma wątpliwości, że teraz może być już tylko lepiej. Atrakcji przygotowano bowiem tyle, że aż się od nich w głowie może zakręcić.
  Za największą, która pewnie zainteresuje żeglarzy (i nie tylko) w całym kraju, uważa się dwutygodniowy rejs "Darem Młodzieży" w dowolnym kierunku i czasie. W dodatku w charakterze załoganta, co wiąże się z utrudnieniami typu codzienna wachta, ale i atrakcjami, np. w postaci wspięcia się na najwyższy maszt największego krajowego żaglowca i podziwiania stamtąd świata.

  - Ceny wywoławczej jeszcze nie ustaliliśmy - mówi Katarzyna Żurawska z Akademii Morskiej w Gdyni, armatora żaglowca. - Ale w tym tygodniu będzie ona znana.
  Gorsza nie chce być Akademia Marynarki Wojennej, która udostępni darczyńcom swój symulator. Będzie więc można obrać kurs na przykład na Hongkong, wprowadzić do programu dodatkowe utrudnienia - mgłę lub szamoczący się ze sztormem inny statek - i wypróbować trudną sztukę cumowania przy nabrzeżu.

  - Ale planujemy jeszcze coś - mówi kmdr Jerzy Chłopecki, rzecznik AMW. - Jako że wprowadziliśmy do naszej oferty nabór na semestr zimowy na cztery kierunki cywilne, chcemy, by jeden kandydat na studenta wylicytował... kawę i obiad z rektorem.
  W tyle nie pozostaje Centrum Nauki Experyment. Tam stanie puszka - teoretycznie nic w tym szczególnego, puszki będą przecież wszędzie, ale...

  - Nie zdradzę za wiele, bo tego doświadczyć trzeba na własnej skórze - śmieje się Ewa Jasińska, kierownik Experymentu. - Powiem tylko, że każdy będzie mógł wrzucić do niej datek, a czas wpadania monety do puszki to... prawie pół minuty!
  1 »

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  NASZE AKCJE

  Wideo