Menu Region

Przepowiednia Malachiasza, Nostradamusa i Saby. Kto zastąpi...

Przepowiednia Malachiasza, Nostradamusa i Saby. Kto zastąpi abdykującego papieża Benedykta XVI?

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Dziennik Bałtycki

red.

31Komentarzy Prześlij Drukuj
Przepowiednia Malachiasza, Nostradamusa i Saby. Kto zastąpi abdykującego papieża Benedykta XVI? Przepowiednia Malachiasza, Nostradamusa i Saby. Kto zastąpi abdykującego papieża Benedykta XVI?

Wizerunek Malachiasza pędzla Duccio di Buoninsegna (© Wikipedia/ CC / The Yorck Project)

Przepowiednie, które mówią o ostatnim papieżu oraz o końcu świata, znów odżywają. Po decyzji Benedykta XVI, wielu przypomina sobie przepowiednie Malachiasza, Nostradamusa czy królowej Saby, zastanawiając się, kto zastąpi abdykującego papieża. Czy jest sens wierzyć w te proroctwa?
Przepowiednia Malachiasza to spis 112 krótkich zdań, w których ukryte jest interpretowane przez wielu przesłanie dotyczące kolejnych papieży, których liczba jest ściśle określona. Zgodnie z katalogiem św. Malachiasza, Benedykt XVI to "Gloria Olivae" (chwała oliwki). Próbowano to tłumaczyć gałązką oliwną, która jest znakiem zakonu św. Benedykta czy faktem, że papież urodził się w dniu śmierci św. Benedykta Józefa Labrè. Pojawiają się też interpretacje łączące "Gloria Olivae" z faktem, że Joseph Ratzinger był prefektem Kongregacji do spraw Nauki Wiary i miał bronić doktryny Kościoła czy też nawiązania do drzewa oliwnego jako symbolu kultywowania tradycji i konserwatywnego podejścia do Kościoła.
Jana Pawła II, zgodnie ze słowami Malachiasza, uznawano za "De labore Solis" (z pracy Słońca), co potwierdzać miały liczne pielgrzymki do krajów całego świata.

Przytaczana przepowiednia budzi wiele kontrowersji, a historycy przekonują, że lista powstała, żeby skłonić konklawe do wyboru odpowiedniego kandydata na papieża w XVI wieku. Święty Malachiasz był duchownym i jasnowidzem, który żył w XI wieku, ale to proroctwo zostało znalezione, w przeciwieństwie do innych jego tekstów, dopiero pięć wieków później.

Nostradamus zapowiadał papieża "o skórze oliwnej". Tu także pojawiają się powiązania z abdykującym papieżem, a nawiązuje się nie tylko do zakonu benedyktynów, ale także tego, że w herbie Josepha Razingera znajduje się koronowana głowa czarnoskórego człowieka.

Królowa Saba z kolei przepowiadała: "...w tych dniach na stolicy Mesjasza papież Piotr będzie siedział, drugi z rodziny Rzymianin. Święty Apostoł Pański pierwszym papieżem będzie, który zacznie paść trzodę Chrystusa, a Piotr drugi reszty dokona. Po nim już żadnego papieża nie będzie."

Wszystkie te przepowiednie łączy wspólne zakończenie. Według trzech podań ostatnim papieżem będzie "Petrus Romanus" (Piotr Rzymianin). Może on być Włochem lub papieżem innej rasy, który przyjmie imię Piotr II.

Św. Malachiasz
"W czasie najgorszego prześladowania Świętego Kościoła Rzymskiego [na tronie] zasiądzie Piotr Rzymianin, który będzie paść owce podczas wielu cierpień, po czym miasto siedmiu wzgórz [Rzym] zostanie zniszczone i straszny Sędzia osądzi swój lud".

Przepowiednie Nostradamusa
"Z powodu śmierci bardzo starego papieża wybrany zostanie Rzymianin w bardzo dobrym wieku. Będzie się o nim mówiło, że osłabi Tron, jednak będzie go długo dzierżył w bólu".

Czy któraś z tych przepowiedni ma szansę się sprawdzić?

31

Komentarze

zwiń wszystkie wątki najnowsze najstarsze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się

powstrzymać wizje sił Ciemności

0 / 0

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Jacek (gość)  •

Nie ufam Ciemnym proroctwom - bo uważam, że Ciemne siły usiłują nas
wmanewrować w cierpienie i eksterminację ! A my te ciemności powinniśmy
przekształcić naszą miłością i działaniem w światłość - w dobrobyt i w
szczęście i w POKÓJ.
Są to wszystko plany sił Ciemności. My mamy te plany udaremnić - aby POKÓJ już nastał !
A to, że za tymi planami sił Ciemności stoją elity światowe to też jest smutny fakt !
to wszystko jest zaprogramowane przez
Okupantów Rasy Ludzkiej - Imperium Oriona - i my jesteśmy tu po to żeby
wojnom zapobiec ! moja książka jest taką próbą powstrzymania wojen !

Przy okazji zapraszam do ściągania pliku projektu mojej książki z
Chomika http://chomikuj.pl/mjacek2013/Dokumenty
[aktualną wersję załączam zawsze na chomiku] oraz do odwiedzenia
na fb grupy Walka Światłości z Ciemnością na Końcu Czasów.
Książka jest dopiero poddawana redakcji przez profesjonalne
wydawnictwo - ale schemat i treść książki już zamieszczam. Po
zalogowaniu się do chomika można pobierać do 50MB na tydzień za
darmo.

odpowiedzi (0)

skomentuj

PODSUMOWANIE PRZEPOWIEDNI...

+9 / -6

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Stasiu Toruń (gość)  •

A ja wszystkim powiem tak,, że koniec świata będzie poprzez wojnę i tyle, a papież nic do tego niema. Ludzie się naczytali i tyle i sami do przepowiedni , Saby, Nostradamusa i innych wizjonerów. Ja wiem jedno i wierzę tylko w jedną samospełniającą się przepowiednie jak w Makbecie W.Szekspira będę miał Kochającą żonę, trójkę dzieci i będę zaj........e szczęśliwy he he ;-)

skomentuj

Piotr Rzymianin

+2 / -3

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Baja (gość)  •

Franciszek Jest Piotrem Rzymianinem. Papieżem czasów ostatecznych. Jest Jezuitą. To jedyny zakon założony przez Papieża. Dawniej mówiono na niego Instytut Piotra Rzymskiego. Piotr Rzymianin znaczy inaczej Jezuita. Nie wiem czy wam wiadomo ale dawno już krążyła wśród ludzi przepowiednia która mówiła o tym że gdy Jezuita obejmie Papiestwo nadejdzie koniec czasów.

odpowiedzi (0)

skomentuj

na koniec....

+7 / -9

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

scholastyka (gość)  •

świata został wybrany - PAPIEŻ Z KOŃCA ŚWIATA (jak mówi o sobie p.Franciszek)

odpowiedzi (0)

skomentuj

dot. Saby

+16 / -17

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Gosia (gość)  •

Ciekawa jest przepowiednia Saby, ..."w tych dniach na stolicy Mesjasza papież Piotr będzie siedział, drugi z rodziny Rzymianin" tutaj jest wskazanie na drugiego papieża, a pierwszy ??? Może pierwszy to ustępujący Benedykt, a drugi to Franciszek??? Mamy tutaj sugestię , mówiącą o drugim papieżu, a taka sytuacja jest obecnie mamy dwóch papieży - jak nigdy przedtem

skomentuj

Koniec

0 / 0

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Kasia (gość)  •

No to moze być dobra interpretacja. Papież Franciszek pochodzi z Rodziny włoskiej pochodzeniem wiec to by sie zgadzalo.

odpowiedzi (0)

skomentuj

przeh

+13 / -10

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

przeh (gość)  •

Nie wierzę w przepowiednie. Alw sny, które mam i doświadczenia w żcyiu uczą mnie, że jest coś poza tym ziemskim bytem.

skomentuj

zobaczyłem przyszłość 5 przyszłych lat

+21 / -15

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

true (gość)  •

Nie wierzę w nic ....ale w śnie zobaczyłem wszystko co wydarzyło się przez 5 lat ...to zmusiło mnie do przeanalizowania moich poglądów...Osobiście przeżyłem to strasznie.

odpowiedzi (0)

skomentuj

pols

+12 / -20

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

jaa (gość)  •

Tylko Bóg wie kiedy nastąpi koniec świata...

odpowiedzi (0)

skomentuj

Modlitwa

+23 / -10

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

krzys (gość)  •

jan pawel II niech ma nas w opiece

odpowiedzi (0)

skomentuj

przepowiednie?

+24 / -24

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

mietek (gość)  •

W 2012 miał być koniec świata.Mamy 2013 i nic.Przepowiednie Nostradamusa czy królowej z Saby (bo taka jest prawidłowa nazwa a nie królowa Saba bo Saba to państwo a sama królowa nie podaje swojego imienia) jest conajmniej niejasna i różnie to można interpretować.Dużo już było dat końca świata i żadna się nie sprawdziła.Przecież Nostradamus pisze "z powodu śmierci starego papieża wybrany zostanie Rzymianin "ale przecież Benedykt xvI żyje więc nie o niego pewnie chodzi.Myślę że nie ma co się martwić na zapas.Już niedługo się przekonamy jak będzie

skomentuj

przepowiednie?

+22 / -21

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Gosia (gość)  •

Nie trzeba być Nostradamusem, żeby stwierdzić, że z powodu śmierci starego papieża zostanie wybrany nowy, a że Rzymianin to kwestia interpretacji - może Włoch, może z korzeniami Włoskimi, Według mnie Nostradamus stwierdził oczywisty fakt jak na tamte czasy, od wieków na stolicy Piotrowej zasiadali Włosi (Rzymianie), a zawsze nowy papież był wybierany po śmierci starego. Wyjątek stanowi obecny Papież, który został wybrany za życia poprzedniego, ale w czasach , w których żył Nostradamus w najśmielszych snach nikt nie przypuszczał, że Papież może abdykować. Te wszystkie przepowiednie są tak niejednoznaczne , że można je w przeróżny sposób interpretować.

odpowiedzi (0)

skomentuj

przepowiednie

+1 / 0

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Jan Filadelfia (gość)  •

Koniec świata nie oznacza absolutnego końca ludzkości, ale koniec obecnego systemu światowego (np. demokracji, czyli w istocie władzy finansjery, tzw. banksterów: Goldmann-Sachs, Rockefeler, Rotschild, Soros i potężnych korporacji zawłaszczających sobie dorobek ludzkości - chleb, zboża przez GMO itp. oraz światowych forów komunikacyjnych - mediów: TV, i-net, GMS, facebook Zuckerberga), które kreują pojmowania takich pojęć jak życie, człowiek i wartości. Apokalipsa to nie armagedon, ale nadprzyrodzone objawienie dotyczące przyszłości i przejęcia władzy nad światem przez Chrystusa, a nawet sam armagedon to nie spotkanie z asteroidą (choć nic nie wyklucza takich okoliczności) lecz rozgrywka (bitwa) między siłami zła i Baranka. Większość popularnych przepowiedni pochodzi od okultystów (Nostradamus i in.), które starożytna Księga Mądrości (Biblia) ocenia jednoznacznie krytycznie, a przepowiednie Światłości świata są bagatelizowane lub trywializowane. Dzisiejszy człowiek (tolerancyjny racjonalista i humanista) uwierzy w każdy mit i każdą baśń opartą o żywioły nieskończenie łatwiej i szybciej niż w prostą prawdę, że Bóg istnieje i Jego opaczność czuwającą nad wszystkim, co dzieje się na świecie. Dzisiejszy człowiek toleruje każdą entropię, w tym odchylenie od natury, ale nie istnienie Boga w życiu człowieka. A oczekiwanie na Mesjasza i załatwienie przez Niego wszystkich problemów na świecie nosi znamiona jednej religii, która już wiele razy przegapiała przyjście Błogosławionych przychodzących w imię Pańskie. To oczekiwanie "dodatkowego" mesjasza jest też furtką do bezkrytycznego przyjęcia nowego "Davida Coresha". Zresztą to co łączy nasz świat z jego sektą, to głęboki lęk oraz chęć wyzbycia się ciężaru odpowiedzialności za podejmowane decyzje, tzn. istoty naszego człowieczeństwa, czyli wolności i refleksji. Łatwiej uwierzyć w przepowiednie niż chodzić po ziemi i płacić rachunki za swoje decyzje...

odpowiedzi (0)

skomentuj

Też się pobawie w przepowiednie

+54 / -15

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

niufusssss (gość)  •

I znowu pewnie wybiorą Niemca czyli Odilo Scherera kardynała z Sao Paulo, prawdopodobnie zostanie
Klemensem 15

odpowiedzi (0)

skomentuj

koniec

+18 / -20

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

gucio (gość)  •

Co ma być to będzie, więc ludzie nawracajcie się zanim nie jest za póżno

odpowiedzi (0)

skomentuj
1 »